Trwa ładowanie...
d1ww4xw

Tragiczny pożar szpitala na Ukrainie. "Ludzi wynoszono na rękach"

Ukraina. Tragiczny pożar szpitala, w którym przyjmowano osoby zakażone koronawirusem. Pacjentów, którzy byli podpięci pod respiratory, wynoszono na rękach. Zginęły cztery osoby
Share
Tragiczny pożar szpitala na Ukrainie. "Ludzi wynoszono na rękach"
Tragiczny pożar szpitala na Ukrainie. "Ludzi wynoszono na rękach"Źródło: STATE EMERGENCY SERVICE OF UKRAI / Reuters / Forum, Fot: RM, STATE EMERGENCY SERVICE OF UKRAI / Reuters / Forum
d1ww4xw

Ukraina - tragiczny pożar szpitala w Zaporożu w południowo-wschodniej części kraju. W placówce przyjmowano osoby zakażone koronawirusem.

Ukraina. Tragiczny pożar szpitala dla zakażonych koronawirusem

Jak informuje agencja Interfax, pożar w szpitalu wybuchł około północy w środę 3 lutego.

d1ww4xw

Na miejscu pojawił się gubernator regionu Oleksander Starukh, który przekazał mediom, że pożar wybuchł na parterze Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego Chorób Zakaźnych. Tam leczeniu poddawane były osoby w najgorszym stanie, które w wyniku objawów zakażenia koronawirusem wymagały podłączenia do respiratora.

- Konieczna była ewakuacja. Pacjentów wynoszono na rękach. Ewakuowano też osiem osób z innych oddziałów, przylegających do OIOM-u - tłumaczył gubernator obwodu zaporoskiego na Ukrainie.

Koronawirus w Polsce. Grożą rządowi pozwem zbiorowym. Piotr Zgorzelski stawia premierowi ultimatum

Ukraina. Pożar w szpitalu zakaźnym. Zginęły pacjentki i lekarka

Niestety nie wszystkich udało się uratować. Podczas akcji ratowniczo-gaśniczej strażacy natknęli się na ciała czterech osób. Trzy z nich to pacjentki z oddziału intensywnej terapii. Kobiety miały odpowiednio: 91, 76 i 64 lata. Były podłączone do respiratorów.

d1ww4xw

Czwartą ofiarą pożaru okazała się 26-letnia lekarka pracująca na oddziale. Dwie osoby, które były ewakuowane, zostały przeniesione na inny oddział z poparzeniami.

W akcji brało udział 60 strażaków. Mundurowi, którzy mieli bezpośredni kontakt z pacjentami, zostali zdezynfekowani na terenie szpitala po zakończonej akcji. Mają zostać poddani testom na obecność koronawirusa.

Okoliczności, w jakich doszło do pożaru szpitala, będą badane przez prokuraturę.

Źródło: kyivpost.com / INTERFAX

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ww4xw

Podziel się opinią

Share
d1ww4xw
d1ww4xw
Więcej tematów