Trwa ładowanie...

Tragiczny długi weekend: 504 wypadki, 27 zabitych

To był tragiczny długi weekend na polskich drogach. Od środy do niedzieli na polskich drogach, jak wynika ze wstępnych danych Komendy Głównej Policji, zginęło 27 osób. Zatrzymano 1862 pijanych kierowców.

Tragiczny długi weekend: 504 wypadki, 27 zabitychŹródło: Agencja Gazeta, fot: Łukasz Antczak
d3djvqi
d3djvqi

Boże Ciało świętowaliśmy w tym roku 31 maja. To sprawiło, że mieliśmy kolejny po majówce długi weekend. Pogoda sprzyjała wypadom za miasto. Niestety, wielu kierowców zapomniało o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze. Bilans wypadków drogowych jest więc znowu tragiczny.

Od środy do niedzieli, jak wynika z wstępnych danych Komendy Głównej Policji (dane wciąż spływają) doszło do 504 wypadków drogowych. Zginęło w nich 27 osób, 622 zostały ranne.

Niestety, porażająca jest także liczba nietrzeźwych kierowców, których zatrzymali policjanci podczas wzmożonych kontroli drogowych. Było ich aż 1862.

d3djvqi

W ubiegłym roku w długi weekend związany z Bożym Ciałem doszło do 466 wypadków, w których zginęły 44 osoby, a 607 było rannych. Policjanci zatrzymali 1721 nietrzeźwych kierowców.

Upalna pogoda sprawiła, że wiele osób postanowiło wolny czas spędzić nad wodą. Tylko w Boże Ciało utonęło 10 osób. W ciągu pierwszych 3 dni czerwca życie w wodzie straciło 12 osób. Łącznie od 1 kwietnia do 3 czerwca utonęło w Polsce już 101 osób.

d3djvqi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3djvqi
Więcej tematów