Trwa ładowanie...

Tragiczne skutki nawałnic. Są ofiary śmiertelne

W ciągu ostatniego weekendu nad Polską przeszły potężne nawałnice oraz trąba powietrzna. Wiatr pozbawiał ludzi dostępu do energii, wody, a nawet dachu nad głową. Największe zniszczenia wiatr wyrządził w północnych województwach.
Share
Nawałnice, które przeszły nad Polską, zostawiły po sobie wiele zniszczeń
Nawałnice, które przeszły nad Polską, zostawiły po sobie wiele zniszczeńŹródło: PAP, Fot: Dominik Kulaszewicz
d15lf83

Ostatni weekend dla wielu Polaków rozpoczął się tragicznie. W wyniku gwłatownych burz na terenie Pomorza pięć osób straciło życie, w tym dwie harcerki, uczestniczki obozu w Suszku.

Pomorze jest również regionem, w którym najwięcej gospodarstw jest pozbawionych energii elektrycznej - to ok. 29 tys. domostw. W woj. kujawsko-pomorskim prądu nie ma 13,5 tys. gospodarstw, a w Wielkopolsce - 6,9 tys.

Miejscowości z okolic Gniezna w Wielkopolsce także czekają na przywrócenie energii. Tam prądu pozbawionych jest ok. 3 tysiące domów.

Do tej pory przez burze dostępu do prądu nie ma ponad 50 tys. odbiorców, głównie na Pomorzu, Kujawach i w Wilekopolsce. W czasie weekendu burze uszkodziły prawie trzy tysiące budynków. Wichura zniszczyła lub zerwała dachy z 2,8 tys. domów, w tym 2,1 tys. mieszkalnych. Straż pożarna musiała interweniować 15 tys. razy. Aż 9 strażaków zostało rannych.

d15lf83

Podziel się opinią

Share
d15lf83
d15lf83
Więcej tematów