Tragiczne skutki imprezy techno w Berlinie. Kilkadziesiąt osób poszkodowanych
Podczas berlińskiej imprezy techno „Rave The Planet” rannych zostało blisko 90 osób. Kilka z nich jest w stanie zagrażającym życiu. Wydarzenie przyciągnęło tłumy z całej Europy.
Podczas sobotniej imprezy techno „Rave The Planet” w Berlinie doszło do licznych incydentów, w wyniku których poszkodowanych zostało blisko 90 osób. Jak informuje "Bild", większość z poszkodowanych trafiła do szpitali, a kilka osób jest w stanie zagrażającym życiu.
Większość incydentów była związana z nadużywaniem alkoholu lub narkotyków - poinformował rzecznik straży pożarnej. Zdarzały się również obrażenia fizyczne, które wymagały hospitalizacji.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
"Nie ulega wątpliwości". Zdrojewski uderza w policję ws. Brauna
Impreza odbywała się w dzielnicy Tiergarten i trwała do późnych godzin wieczornych, mimo deszczowej pogody. Służby medyczne udzieliły pomocy około 400 osobom, z czego 89 wymagało natychmiastowej interwencji.
Berlin, znany jako stolica muzyki elektronicznej, przyciągnął na to wydarzenie tłumy z całej Europy. Według organizatorów, w imprezie uczestniczyło nawet 200 tys. osób, choć policja szacuje tę liczbę na 100 tys.
Źródło: "Bild", RMF24