Trwa ładowanie...
d7nsy2o

Tragedia w Szczyrku. Ruszyły zbiórki pieniędzy. Na koncie jednej z nich zebrano prawie 150 tys.

Tragedia w Szczyrku. Ruszyły zbiórki, by pomóc Katarzynie, która po wybuchu gazu straciła rodzinę i dach nad głową. Do akcji przystąpiły władze miasta, ale nie tylko. Na zbiórkę przyjaciół kobiety wpłacono już prawie 150 tys. złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tragedia w Szczyrku. Masowa pomoc dla Katarzyny
Tragedia w Szczyrku. Masowa pomoc dla Katarzyny (Agencja Gazeta)
d7nsy2o

W środę wieczorem w Szczyrku zawalił się trzykondygnacyjny budynek przy ul. Leszczynowej. Powodem był wybuch gazu. Ratownicy pracowali kilkanaście godzin w poszukiwaniu uwięzionych pod gruzami osób. W domu, gdzie doszło do eksplozji, mieszkały dwie rodziny. W chwili eksplozji znajdowało się tam 8 osób.

Dziewiąta lokatorka trzykondygnacyjnego domu przy ul. Leszczynowej w Szczyrku to Katarzyna. - Straciła swoje jedyne dziecko. Nie ma najbliższej rodziny, dachu nad głową. Jej zawód polegał na pracy z dziećmi, więc i tu będzie jej bardzo trudno - mówi WP znajomy rodziny.

Ruszyła zbiórka pieniędzy m.in. za pośrednictwem portalu pomagam.pl. "Jako przyjaciele chcemy dać jej szanse na powrót do normalności, w tym celu organizujemy zbiórkę pieniędzy, mając nadzieję, że w jakimś stopniu pomoże jej to stanąć na nogi - chociaż wiemy, że to będzie bardzo trudne" - czytamy na stronie internetowej. Cała uzbierana kwota pomniejszona o prowizję dla portalu pomagam.pl (7,5%) zostanie przelana na konto bankowe Katarzyny.

d7nsy2o

Burmistrz Szczyrku o pogrzebie. "Wysyłam delikatne sygnały do rodziny"

W momencie publikacji tego tekstu uzbierano prawie 150 tys. złotych. Link do zbiórki znajdziecie tutaj.

d7nsy2o

Tragedia w Szczyrku. Akcja Caritas

Mieszkańcy Szczyrku są poruszeni tragedią. Burmistrz Antoni Byrdy pytany o zbiórkę dla Katarzyny powiedział reporterowi Wirtualnej Polski, że jest ona organizowana. - Chcemy stworzyć specjalne konto jeszcze dzisiaj, które będzie służyć pomocy rodzinom ofiar, a także poszkodowanym sąsiadom - poinformował burmistrz.

Tak też się stało. Władze Szczyrku wraz z Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej uruchomiło zbiórkę. Zniszczeniu uległa również infrastruktura wokół miejsca katastrofy budowlanej, która wymaga odbudowy. Samorządy, które deklarują chęć pomocy, mogą przelać środki na gminny rachunek bankowy.

Bielsko-Biała wspiera Szczyrk

To jednak nie wszystko. Również prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski zaangażował się w pomoc sąsiadom. "Dziennik Zachodni" cytuje rzecznika ratusza, który poinformował, że na najbliższej sesji Rady Miejskiej może zostać przedstawiona specjalna uchwała. Na jej mocy władzom Szczyrku zostanie przekazane 50 tys. złotych.

d7nsy2o

Dodatkowo na posiedzeniu Komisji Budżetu, Strategii i Rozwoju Gospodarczego Rady Miejskiej w Bielsku-Białej przyjęto jednogłośnie wniosek do prezydenta Bielska-Białej. Chodzi o przedłożenie na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Bielsku-Białej projekt uchwały w sprawie udzielenia bezzwrotnej pomocy finansowej w formie dotacji celowej dla gminy Szczyrk w wysokości nie niższej niż 30 tys. złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7nsy2o

Podziel się opinią

Share
d7nsy2o
d7nsy2o
Więcej tematów