Trwa ładowanie...

Tragedia w San Antonio. Pracownik wessany do silnika samolotu

Pracownik lotniska w San Antonio zginął po wessaniu do silnika samolotu linii Delta. Dochodzenie jest w toku. Władze starają się ustalić przyczyny tego szokującego incydentu.

Samolot linii Delta na lotnisku w San AntonioSamolot linii Delta na lotnisku w San AntonioŹródło: Getty Images, fot: Robert Alexander
d2quhd2
d2quhd2

Tragedia na lotnisku w San Antonio wstrząsnęła Stanami Zjednoczonymi, gdy pracownik portu został wciągnięty i zabity przez silnik samolotu Delta Airlines. Incydent ten, który miał miejsce podczas kołowania samolotu do bramki, potwierdziła Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB).

Ofiarą był członek personelu naziemnego linii lotniczej, który nie został jeszcze zidentyfikowany. Samolot, który przyleciał z Los Angeles, miał tylko jeden włączony silnik w momencie wypadku.

Brutalna tragedia w San Antonio

Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu około godziny 22:25 w piątek wieczorem. NTSB potwierdziła, że pracownik został dosłownie "wchłonięty" przez silnik samolotu Delta Airlines. Incydent wydarzył się w trakcie kołowania maszyny do bramki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Donald Tusk o próbie przekupienia WP. "Nie oszukujmy się"

W wyniku tego tragicznego zdarzenia wiele lotów było opóźnionych, a samolot Delta pozostał na miejscu do następnego ranka. Władze natychmiast rozpoczęły dochodzenie w sprawie śmierci członka personelu naziemnego linii lotniczych.

d2quhd2

NTSB informuje, że Delta Flight 1111 miał włączony tylko jeden silnik w momencie, gdy doszło do tragedii.

Przedstawiciele Delta Airlines wyrazili swoje głębokie zasmucenie i kondolencje dla rodziny zmarłego pracownika. W oficjalnym oświadczeniu linii lotniczej podkreślono, że pełne wsparcie jest udzielane rodzinie, przyjaciołom i bliskim w tym trudnym czasie.

Seria incydentów na amerykańskich lotniskach

Nie jest to pierwszy tego rodzaju incydent na amerykańskim lotnisku w ostatnim czasie. W ubiegłym roku American Airlines została ukarana grzywną w wysokości 15 tys. dolarów za śmierć pracownika obsługi naziemnej, który został wessany do silnika samolotu. Piedmont Airlines również otrzymała karę za naruszenie bezpieczeństwa, które doprowadziło do śmierci pracownika.

Warto zauważyć, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy miało miejsce kilka niebezpiecznych incydentów z udziałem samolotów na amerykańskich lotniskach.

d2quhd2

Przykładem jest incydent na lotnisku w Minneapolis-St. Paul International Airport, gdzie samolot American Airlines i Delta znalazły się zaledwie 6 metrów od siebie. Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) prowadzi dochodzenie w sprawie tych incydentów, aby znaleźć sposoby zapobiegania podobnym zdarzeniom w przyszłości.

Źródło: Daily Mail

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2quhd2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d2quhd2
Więcej tematów