Trwa ładowanie...
d3znjiv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Tragedia w Nigerii. 70 ofiar śmiertelnych spożycia miejscowego ginu z metanolem

Około 70 osób zmarło w ostatnich dniach na południu Nigerii po wypiciu lokalnego ginu zwanego ogogoro. Został on wyprodukowany metodą chałupniczą z soku z rafii, rodzaju palmy, i zawierał toksyczny metanol - poinformowały lokalne władze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tragedia w Nigerii. 70 ofiar śmiertelnych spożycia miejscowego ginu z metanolem
(AFP)
d3znjiv

Ogogoro jest tanim i bardzo popularnym napojem w Nigerii. Zawiera od 30 do 60 proc. alkoholu i dlatego w części nigeryjskich stanów jego produkcja jest zabroniona.

Gdy w stanie Rivers zanotowano pierwsze ofiary, miejscowe władze zakazały produkcji, dystrybucji i sprzedaży ogogoro. W sumie zatruło się 80 osób.

Po analizie próbek ogogoro odkryto, że "alkohol zawierał silną domieszkę szkodliwego dla zdrowia metanolu" - poinformował dyrektor stanowego centrum kontroli chorób Nnanna Onyekwere.

Już w kwietniu 20 osób w mieście Ode-Irele na południowym wschodzie Nigerii zmarło po wypiciu domowej produkcji ginu.

d3znjiv

Podziel się opinią

Share

d3znjiv

d3znjiv
Więcej tematów