Trwa ładowanie...
d1yxy0m

Tragedia w Barcelonie. Uczeń zabił z kuszy nauczyciela i ranił kilka osób

Dramatyczne wydarzenia w barcelońskiej szkole średniej. Uczeń gimnazjum zabił z kuszy nauczyciela, poważnie ranił nauczycielkę i dwoje uczniów. Jest to pierwsze w historii Hiszpanii morderstwo dokonane przez ucznia w szkole.
Share
Tragedia w Barcelonie. Uczeń zabił z kuszy nauczyciela i ranił kilka osób
Źródło: PAP/EPA, Fot: TONI GARRIGA
d1yxy0m

Jak podała policja, podejrzany jest uczniem w wieku poniżej 14 lat. Jak podała "La Vanguardia" był to chłopiec w wieku 13 lat. Informację o czterech rannych osobach podał z kolei "El Mundo".

W Hiszpanii lekcje rozpoczynają się o godzinie 9.00. Uczeń barcelońskiego gimnazjum Joana Fuster wszedł do budynku szkoły 20 minut później, uzbrojony w nóż i nowoczesny łuk lub kuszę. "El Pais" napisał, że miał z sobą pistolet pneumatyczny na kulki. Niektóre media podały, że miał również koktajl Mołotowa, ale nie jest to potwierdzona informacja.

Udał się prosto do swojej klasy. Pierwszy strzał oddał do nauczycielki hiszpańskiego. W klasie była jej córka, którą ranił nożem. Na krzyki odpowiedział nauczyciel z innej klasy, którego chłopak śmiertelnie trafił strzałą w serce. Zanim został unieszkodliwiony, zranił też trzy inne osoby.

Uczniowie zapewniają, że chłopiec nie był konfliktowy. Często chodził w wojskowym ubraniu i lubił grać w gry wojenne. Policja znalazła przy nim listę z nazwiskami kolegów ze szkoły podstawowej, którzy chodzili razem z nim do gimnazjum.

d1yxy0m

Według "El Diario" nauczyciel, który został zabity, pracował w tej szkole zaledwie kilka tygodni.

Zobacz także - Ambasador USA tłumaczy słowa szefa FBI

d1yxy0m

Podziel się opinią

Share
d1yxy0m
d1yxy0m
Więcej tematów