Trwa ładowanie...
d2jbvja

Tragedia w Barcelonie. Uczeń zabił z kuszy nauczyciela i ranił kilka osób

Dramatyczne wydarzenia w barcelońskiej szkole średniej. Uczeń gimnazjum zabił z kuszy nauczyciela, poważnie ranił nauczycielkę i dwoje uczniów. Jest to pierwsze w historii Hiszpanii morderstwo dokonane przez ucznia w szkole.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tragedia w Barcelonie. Uczeń zabił z kuszy nauczyciela i ranił kilka osób
(PAP/EPA, Fot: TONI GARRIGA)
d2jbvja

Jak podała policja, podejrzany jest uczniem w wieku poniżej 14 lat. Jak podała "La Vanguardia" był to chłopiec w wieku 13 lat. Informację o czterech rannych osobach podał z kolei "El Mundo".

W Hiszpanii lekcje rozpoczynają się o godzinie 9.00. Uczeń barcelońskiego gimnazjum Joana Fuster wszedł do budynku szkoły 20 minut później, uzbrojony w nóż i nowoczesny łuk lub kuszę. "El Pais" napisał, że miał z sobą pistolet pneumatyczny na kulki. Niektóre media podały, że miał również koktajl Mołotowa, ale nie jest to potwierdzona informacja.

Udał się prosto do swojej klasy. Pierwszy strzał oddał do nauczycielki hiszpańskiego. W klasie była jej córka, którą ranił nożem. Na krzyki odpowiedział nauczyciel z innej klasy, którego chłopak śmiertelnie trafił strzałą w serce. Zanim został unieszkodliwiony, zranił też trzy inne osoby.

Uczniowie zapewniają, że chłopiec nie był konfliktowy. Często chodził w wojskowym ubraniu i lubił grać w gry wojenne. Policja znalazła przy nim listę z nazwiskami kolegów ze szkoły podstawowej, którzy chodzili razem z nim do gimnazjum.

d2jbvja

Według "El Diario" nauczyciel, który został zabity, pracował w tej szkole zaledwie kilka tygodni.

Zobacz także - Ambasador USA tłumaczy słowa szefa FBI

d2jbvja

Podziel się opinią

Share

d2jbvja

d2jbvja
Więcej tematów