Trwa ładowanie...

Tragedia podczas wyścigów. Widzowie zalani płonącym paliwem

Jedna osoba jest w stanie krytycznym, a 11 zostało poważnie rannych po tym, jak jeden z samochodów wyścigowych ochlapał widzów płonącym paliwem. Do incydentu doszło w trakcie wyścigów drag racing w australijskim mieście Alice Springs.

Share
Tragedia podczas wyścigów. Widzowie zalani płonącym paliwem
Źródło: YouTube
d1owby9

Fani zawodów Red CentreNATS długo będą pamiętali niedzielną rywalizację. Odgrodzeni jedynie metalową siatką widzowie filmowali, jak jeden z kierowców "kręci bączki" na asfalcie. Wtedy doszło do tragedii. Auto chlapnęło na widzów płonącym paliwem.

Po wypadku wydarzenie zostało odwołane. Służby ratunkowe i organizatorzy zajęli się pomocą poszkodowanym. Organizator podał, że łączna liczba poszkodowanych to 12 osób. Jedna z nich jest w stanie krytycznym, pozostali odnieśli poważne obrażenia, jednak ich stan jest stabilny.

d1owby9

- To bardzo niepokojące zdarzenie, jednakże wszyscy pacjenci uzyskali szybką i niezbędną pomoc - napisał w oświadczeniu organizator, firma Northern Territory Major Events Company.

Organizator podkreślił też, że zrobi wszystko, by wyjaśnić, jak doszło do tragedii. Dodał również, że ma nadzieję, iż kolejny konkurs w przyszłym roku odbędzie się bez żadnych przeszkód.

d1owby9

Podziel się opinią

Share
d1owby9
d1owby9
Więcej tematów