Trwa ładowanie...
d1vsok1

Totalizator Sportowy: nie tylko wysokie wygrane

Okazuje się, że grając w totka nie tylko kupujemy złudną nadzieję wielkiej wygranej ale także wspomagamy potrzebujących. Pieniądze z Totalizatora Sportowego przeznaczane są między innymi na dofinansowanie imprez sportowych dla niepełnosprawnych, czy budowę obiektów sportowych.

Share
d1vsok1

Ostatnią inicjatywą totalizatora jest przekazanie środków finansowych dla jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej Nr 1 w Słupsku. Strażacy z tej jednostki jako jedni z pierwszych walczyli z niedawną powodzią. Zakup darów o wartości 180 tys. złotych (w tym specjalnie przygotowany samochód Nissan Terrano) był możliwy dzięki wpływom z Zakładów Specjalnych z 29 lipca. Strażacy zadeklarowali, że otrzymane pieniądze przeznaczą na zakup najbardziej potrzebnego sprzętu dla jednostki.

Dotychczas w naszym wyposażeniu nie było nowoczesnego i wydajnego sprzętu. W różnego rodzaju akcjach odczuwaliśmy także brak zaawansowanego wyposażenia indywidualnego oraz dla grupy ratowniczej. Jest to sprzęt bardzo kosztowny, na który nie mogliśmy sobie pozwolić. Teraz po otrzymaniu wsparcia od Totalizatora Sportowego, będziemy mogli dotrzeć z pomocą szybciej i skuteczniej. A to oznacza ratunek dla wielu ludzi - powiedział Adam Biechoński, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku.

Nie jest to pierwsza akcja totalizatora związana z pomocą powodzianom. Na początku sierpnia TS zorganizował konwój z wodą pitną, który dotarł do zalanych wsi pod Sandomierzem.

2 września odbędą się kolejne Zakłady Specjalne. Tym razem dochód zostanie przeznaczony na odbudowę elementów infrastruktury drogowej w powiecie tarnobrzeskim. (pw)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1vsok1

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vsok1
d1vsok1
Więcej tematów