Trwa ładowanie...
d3ah2pk

Toruń: Trwa ewakuacja na Skarpie. Doszło do uszkodzenia gazociągu

Na ul. Konstytucji 3 Maja doszło do uszkodzenia instalacji gazowej średniego ciśnienia. Aktualnie trwa ewakuacja mieszkańców toruńskiej Skarpy.
Share
Na ul. Konstytucji 3 Maja doszło do uszkodzenia instalacji gazowej średniego ciśnienia.  Aktualnie trwa ewakuacja mieszkańców toruńskiej Skarpy.
Na ul. Konstytucji 3 Maja doszło do uszkodzenia instalacji gazowej średniego ciśnienia. Aktualnie trwa ewakuacja mieszkańców toruńskiej Skarpy.Źródło: East News
d3ah2pk

Ewakuowano 600 uczniów i nauczycieli z III Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. W pobliżu budynku szkoły doszło do rozszczelnienia rury z gazem. Straż pożarna wraz z pogotowiem gazowym badają sytuację w pobliskich budynkach.

Według rzecznika toruńskiej straży pożarnej, Andrzeja Seroczyńskiego, doszło do rozszczelnienia rury gazowej o średnicy 160 milimetrów. Znajdował się w niej gaz pod ciśnieniem 3 atmosfer.

"Teraz będziemy sprawdzać wyższe kondygnacje okolicznych budynków pod kątem obecności gazu. Mamy do czynienia z metanem, który jest lżejszy od powietrza i ulatnia się ku górze. Decyzji o ewakuacji budynków na razie nie ma. Chyba nie będzie ona konieczna" - mówi bryg. Andrzej Seroczyński, rzecznik toruńskiej straży pożarnej.

Wyciek gazu nie został jeszcze opanowany. Na miejscu pracują specjalistyczne służby, w tym osiem zastępów straży pożarnej, pogotowie gazowe oraz policja.

Według nieoficjalnych informacji, gazociąg mógł zostać uszkodzony przez koparkę.

d3ah2pk

Podziel się opinią

Share
d3ah2pk
d3ah2pk
Więcej tematów