Trwa ładowanie...

Toruń. Protest przeciwko wystawie artystki. Wspólna modlitwa i różaniec

Przed Centrum Sztuki Współczesnej odbył się protest przeciwko wernisażowi Mariny Abramović. Zgromadzeni manifestowali przeciwko promocji satanizmu. Niektórzy protestujący starali się zniechęcić zainteresowanych do obejrzenia wystawy.

Share
Toruń. Protest przeciwko wystawie artystki. Wspólna modlitwa i różaniec
Źródło: East News, Fot: Justyna Rojek
d4dav4x

Protest członków Krucjaty Różańcowej rozpoczął się już przed otwarciem wystawy, która była zaplanowana na godz. 18. Wystawa prezentuje prace serbskiej artystki Mariny Abramović. Zebrani przed Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu odmawiali modlitwę różańcową. Niektórzy starali się zniechęcić wchodzących do wejścia do środka - podaje radiopik.pl.

Uczestnicy demonstracji już wcześniej wyrażali zaniepokojenie wystawą. Jak twierdzą chodzi o "spotkanie miejscowych elit, które chcą poddać Polskę kultowi szatana". Dodatkowo kraj "ma zostać przeklęty".

d4dav4x

Problem przybrał na sile, bo na zaproszeniach na wernisaż, wykorzystano logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Resort twierdzi jednak, że dwukrotnie odmówił finansowania spektaklu i doszło do nadużycia.

Serbska artystka zaprezentowała w ramach projektu "Do czysta" prawie 120 swoich prac. Wystawa ma być czynna do 11 sierpnia. Abramović uchodzi za skandalistkę, a jej wystawy często odbijają się szerokim echem.

Zobacz także: Burza wokół deklaracji LGBT+ w Warszawie. Paweł Rabiej komentuje

Źródło: radiopik.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4dav4x

Podziel się opinią

Share
d4dav4x
d4dav4x
Więcej tematów