Trwa ładowanie...

Tomasz Zimoch zawieszony przez Polskie Radio za wywiad dla "DGP" i gest Kozakiewicza

• Polskie Radio zawiesiło Tomasza Zimocha za wywiad, jakiego udzielił • Powodem zawieszenia jest naruszenie etyki zawodowej • Polskie Radio wcześniej wydało oświadczenie, w którym uznało, że wypowiedzi Zimocha są "jednostronne i nieobiektywne"
Share
Tomasz Zimoch zawieszony przez Polskie Radio za wywiad dla "DGP" i gest Kozakiewicza
Źródło: Agencja Gazeta
d2jedk5

W poniedziałek po południu Polskie Radio wydało oświadczenie, w którym informuje, że Tomasz Zimoch został zawieszony w związku z kontrowersyjnym wywiadem dla "Dziennika Gazeta Prawna".

W rozmowie z gazetą dziennikarz wypowiedział się negatywnie na temat słów rzeczniczki klubu PiS Beaty Mazurek. Skrytykował także niedoświadczonych redaktorów oraz podkreślił, że wcześniej nie wywierano takiego nacisku na dziennikarzy.

Oświadczenie zarządu Polskiego Radia:

W związku z wywiadem, jakiego udzielił red. Tomasz Zimoch, używając sformułowań i gestów naruszających dobre imię Polskiego Radia, czym złamał Uchwałę Zarządu Polskiego Radia z 2004 roku dotyczącą przestrzegania etyki zawodowej, Zarząd Polskiego Radia skierował sprawę do Komisji Etyki Polskiego Radia. Jednocześnie Zarząd Polskiego Radia zawiesił red. Tomasza Zimocha w pełnieniu obowiązków pracowniczych.

d2jedk5

Już z samego rana, można było przeczytać stanowisko Polskiego Radia, które uznało słowa Zimocha z wywiadu "jednostronnymi" i "nieobiektywnymi". Jak podaje serwis Wirtualne Media, "Zarząd Polskiego Radia uzasadnił, że dziennikarz 'używając sformułowań i gestów naruszających dobre imię nadawcy, czym złamał Uchwałę Zarządu Polskiego Radia z 2004 roku dotyczącą przestrzegania etyki zawodowej'. Dlatego zarząd skierował też tę sprawę do Komisji Etyki Polskiego Radia".

d2jedk5

Podziel się opinią

Share
d2jedk5
d2jedk5
Więcej tematów