Trwa ładowanie...

Tomasz Siemoniak skrytykował Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Duchowny ostro reaguje

"Bareja z Mrożkiem się kłaniają!" - to reakcja ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego na krytykę ze strony Tomasza Siemoniaka. Wiceprzewodniczący PO w programie WP stwierdził, że głosował przeciwko kandydaturze duchownego do komisji ds. pedofilii, bo nie podobają mu się jego "antyukraińskie" poglądy.

Share
Tomasz Siemoniak skrytykował Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Duchowny ostro reaguje
Źródło: East News
d46huj3

"Kolejny absurd polityczny. Wiceszef PO Tomasz Siemoniak twierdzi, że nie nadaję się do komisji ds. walki z pedofilią, bo mam - uwaga! - niewłaściwe poglądy w sprawach polsko-ukraińskich. Oczywiście chodzi o pamięć o ofiarach ludobójstwa Polaków na Kresach. Bareja z Mrożkiem wspólnie się kłaniają!" - napisał na Twitterze ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Siemoniak był gościem poniedziałkowego programu WP "Tłit". Prowadzący Michał Wróblewski zapytał wiceprzewodniczącego PO o powody odrzucenia kandydatury Isakowicza-Zaleskiego do komisji ds. pedofilii. Duchowny jest znany z ostrej krytyki działań Kościoła w tej kwestii i konsekwentnie domaga się rozliczenia przestępców oraz osób, które ich ukrywały.

d46huj3

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski o "sojuszu tronu z ołtarzem"

- Mam ogromne wątpliwości co do osoby księdza w związku z jego poglądami na otoczenie międzynarodowe Polski, historię, dzielenie Polaków i Ukraińców. Dla mnie to jest przesądzające - powiedział Siemoniak. I dodał, że duchowny zasłynął z "wielu antyukraińskich wypowiedzi". - To nie jest tak, że można być w jednym obszarze ok, a w drugim przekraczać wszelkie granice (...). Nasz klub właśnie w takim duchu głosował - podkreślił wiceprzewodniczący PO.

Zobacz też: Tomasz Siemoniak ma wiele do zarzucenia ks. Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu. "Dzielił Polaków i Ukraińców"

W środę Sejm odrzucił kandydaturę ks. Isakowicza-Zaleskiego głosami m.in. PO, ale i PiS. Poseł Zbigniew Girzyński w rozmowie na antenie Radia Wnet nie ukrywał, że Episkopat czynił naciski, by Isakowicz-Zaleski nie znalazł się w składzie komisji ds. pedofilii. Sam zagłosował za jego kandydaturą. - To sojusz tronu z ołtarzem - ocenił Isakowicz-Zaleski w TVN24.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46huj3

Podziel się opinią

Share
d46huj3
d46huj3
Więcej tematów