Trwa ładowanie...

Tomasz Siemoniak pisze do premier w sprawie słów Antoniego Macierewicza

• Minister Tomasz Siemoniak zamieścił na twitterze wpis z pytaniem do premier Beaty Szydło o słowa szefa MON Antoniego Macierewicza
• Minister powiedział podczas sejmowej debaty o "jednoznacznej aprobacie korpusu oficerskiego armii niemieckiej"
• Siemoniak pyta o podstawę prawną przeprowadzenia takich konsultacji i prosi o dokumenty oraz notatki z przeprowadzonych rozmów

Tomasz Siemoniak pisze do premier w sprawie słów Antoniego MacierewiczaŹródło: PAP, fot: Jakub Kamiński
d1ngm69
d1ngm69

Minister Tomasz Siemoniak zamieścił na twitterze wpis z pytaniem do premier Beaty Szydło o słowa szefa MON Antoniego Macierewicza. W miniony czwartek, jak pisze b. minister, podczas sejmowej debaty na temat ustawy o obronie terytorialnej, Antoni Macierewicz miał mówić o tym, ze pomysł uzyskał "jednoznaczną aprobatę korpusu oficerskiego armii niemieckiej".

Tomasz Siemoniak prosi premier Beatę Szydło o "wskazanie podstawy konsultacji projektów rządowych z przedstawicielami obcych armii" i przedstawienie dokumentów i notatek ze spotkań w tej sprawie.

Jak mówił w środę minister Macierewicz, z chwilą kiedy w Polsce sformułowano projekt budowy Wojsk Obrony Terytorialnej kraju, Polska "spotkała się z pełną aprobatą tego działania jako adekwatnej reakcji na zagrożenia hybrydowe".

d1ngm69

- Wystarczy powiedzieć, że ten projekt powstawał w ścisłej kooperacji i we współdziałaniu z oficerami Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, że uzyskał on jednoznaczną aprobatę korpusu oficerskiego armii niemieckiej - powiedział z sejmowej mównicy minister Macierewicz.

Tomasz Siemoniak w piśmie do premier poprosił również o przedstawienie informacji jakie inne projekty rządowe są konsultowane z przedstawicielami obcych armii zanim zostaną skierowane do Sejmu RP.

d1ngm69
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ngm69
Więcej tematów