Trwa ładowanie...

Tomasz Lenz: Polska będzie się starała o tekę komisarza ds. rynku wewnętrznego

Premier Donald Tusk poinformował, że Polska będzie się starała o tekę komisarza ds. rynku wewnętrznego dla Elżbiety Bieńkowskiej - poinformował po posiedzeniu zarządu PO Tomasz Lenz.

Share
Tomasz Lenz: Polska będzie się starała o tekę komisarza ds. rynku wewnętrznego
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d46qiip

Wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska jest polską kandydatką na komisarza UE. W czwartek rano Bieńkowska spotka się w Brukseli z przyszłym szefem KE Jean-Claude'em Junckerem. Wywiady z kandydatami na komisarzy Juncker rozpoczął we wtorek.

Rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska zapewniała, że Bieńkowska ma pełne wsparcie premiera. Rada Ministrów była przekonana, że to bardzo dobra kandydatura. Oczywiście premier uważa, że pani Bieńkowska jest bardzo dobra - dodała.

d46qiip

W przyszłym tygodniu znany ma być ostateczny skład przyszłej Komisji Europejskiej, który musi jeszcze zostać zatwierdzony przez rządy państw UE. Dopiero potem Juncker przystąpi do podziału kompetencji pomiędzy komisarzy.

Na przełomie września i października planowane są przesłuchania kandydatów na komisarzy w komisjach europarlamentu, zaś w październiku nad zatwierdzeniem nowej KE głosować ma cały Parlament Europejski.

Nowa Komisja rozpocznie prace 1 listopada.

d46qiip

Podziel się opinią

Share
d46qiip
d46qiip
Więcej tematów