Trwa ładowanie...
d1n6oor

Tokio: 21-latek wjechał autem w tłum świętujący Nowy Rok. Są ranni

Co najmniej 9 osób zostało rannych po tym, jak 21-letni mężczyzna wjechał autem w tłum ludzi w Tokio. Po zatrzymaniu napastnik stwierdził, że chciał dokonać zamachu.
Share
21-latek wjechał autem w tłum ludzi w Tokio
21-latek wjechał autem w tłum ludzi w TokioŹródło: PAP, Fot: EPA/JIJI PRESS
d1n6oor

Krótko po północy, w popularnej turystycznej dzielnicy Tokio - Harajuku, tłumy ludzi świetowały nadejście Nowego Roku. Nagle, niedaleko świątyni Meiji, rozpędzone auto wjechało w ludzi.

Według relacji portalu the-japan-news.com wszystkie ofiary kierowcy to mężczyźni. Czterech z nich jest lekko poturbowanych, czterech ma poważne obrażenia. W najgorszym stanie jest ranny nastolatek - walczy o życie.

d1n6oor

Po zatrzymaniu mężczyzna powiedział, że uderzył autem w ludzi, bo chciał ich zabić. Chciał dokonać zamachu terrorystycznego, by zemścić się "za egzekucję".

Na razie nie wiadomo, a jaką "egzekucję" chodzi. Czy chodzi o egzekucję wykonaną na konkretnej osobie, czy też o wykonywanie wyroków śmierci w ogóle. Japonia jest jednym z niewielu państw uprzemysłowionych, które taką karę stosują. W ubiegłym tygodniu w Japonii wykonano dwa wyroki śmierci.

Źródło: polsatnews.pl, the-japan-news.com

d1n6oor

Podziel się opinią

Share
d1n6oor
d1n6oor
Więcej tematów