Tokio 2020. Kolejne medale Polaków. Jest reakcja Andrzeja Dudy

Patryk Dobek zdobył brązowy medal w biegu na 800 metrów podczas igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Sukcesy odnieśli również polscy młociarze. W sieci pojawiły się pierwsze gratulacje. Złożył je m.in. prezydent Andrzej Duda i lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Andrzej Duda w Tokio Andrzej Duda w Tokio Źródło: East News
dnhhw6y
dnhhw6y

Polska reprezentacja olimpijska zdobyła kolejny medal. Brąz wywalczył Patryk Dobek w biegu na 800 metrów.

"Po pierwszym okrążeniu Patryk Dobek zajmował czwartą lokatę. Bieg nie toczył się tym razem w niesamowitym tempie, najlepsi uzyskali czasy powyżej minuty i 45 sekund" – relacjonował portal SportoweFakty.pl.

Andrzej Duda pogratulował Patrykowi Dobkowi

W sieci zawrzało. Gratulacje polskiemu lekkoatlecie składają kibice, a także politycy.

"Patryk Dobek z brązowym medalem w biegu na dystansie na 800m! Kolejny piękny dzień dla Polski w Tokio. Brawo! Dziękujemy! Gratulacje!" – napisał prezydent Andrzej Duda.

dnhhw6y

Wpis zamieścił również Władysław Kosiniak-Kamysz: "Co za wyścig Patryka Dobka! Brąz dla Polaka w biegu na 800 m. Wielkie brawa. Kolejny dobry dzień polskich lekkoatletów".

Tokio 2020. "Mamy młody, perspektywiczny zespół". Katarzyna Skowrońska pociesza polskich siatkarzy

Sukces w rzucie młotem

Tego samego dnia polscy sportowcy zdobyli kolejne dwa medale, udowadniając, że Polacy są mistrzami w rzucie młotem.

Wybornie rozpoczął konkurs Wojciech Nowicki. Rzucił na odległość 81 metrów i 18 centymetrów. W drugim podejściu było jeszcze lepiej - 81,72. Natomiast w trzeciej kolejce poprawił rekord życiowy na 82,52, zdobywając złoty medal.

dnhhw6y

Spisał się również Paweł Fajdek. Na półmetku, czterokrotnego mistrza świata wciąż nie było w czołowej trójce - zajmował piątą lokatę. W piątej kolejce Fajdek rzucił 81,53 metra i awansował na drugie miejsce. Ostatecznie był trzeci.

Gratulacje polskim młociarzom w mediach społecznościowych złożył m.in. prezydent Andrzej Duda.

"Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek! Dwa kolejne medale dla Polski - złoto i brąz! Panowie, szacunek! Brawo! Brawo! Brawo! Gratulujemy i dziękujemy! Jesteście wspaniali!" – napisał Duda.

dnhhw6y

Od jakiegoś czasu internauci śledzą, jak szybko pojawiają się gratulacje prezydenta dla polskich sportowców. Słowa uznania ze strony Andrzeja Dudy pojawiły się ze znacznym opóźnieniem w przypadku Agnieszki Skrzypulec i Jolanty Ogar-Hill, które zdobyły srebrny medal olimpijski w żeglarskiej klasie 470. Tak samo było po srebrnym medalu wioślarek z Katarzyną Zillmann w składzie. Niektórzy wskazują na to, że Ogar-Hill i Zillmann są lesbijkami, które nie ukrywają swojej orientacji.