Trwa ładowanie...

Te zdjęcia mówią wszystko. Klęska Kremla na froncie

Do sieci trafiła seria zdjęć, które pochodzą z sąsiadującego z Ukrainą obwodu biełgorodzkiego. Przedstawiają one ogromne cmentarzysko rosyjskiego sprzętu. Czołgi i wozy opancerzone, które są już wrakami, ustawione zostały w długich rzędach, symbolizując klęskę Rosji na froncie.

Share
Cmentarzysko rosyjskiego sprzętu w Biriuczy.Cmentarzysko rosyjskiego sprzętu w Biriuczy.Źródło: Tryxa, Twitter
dplz9d6

Od momentu przełamania rosyjskiej ofensywy przez Ukrainę, media nieustannie pokazują, jak dużo sprzętu stracili lub porzucili Rosjanie na odbijanych terenach. Znaczna jego część była wykorzystywana przez Kijów. Doszło w pewnym momencie do tego, że Ukraina miała więcej czołgów, niż przed wojną.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Eksplozja nad Bachmutem. Su-34 zestrzelony

Rosjanie ratują, co mogą

Mimo to, Kreml stara się za wszelką cenę ochronić tyle sprzętu, ile może. Czołgi są im potrzebne nawet wtedy, gdy nie nadają się do walki. Ich komponenty są wykorzystywane w naprawach tych, z którymi da się jeszcze coś zrobić.

Bądź na bieżąco z wydarzeniami w Polsce i na wojnie w Ukrainie, klikając TUTAJ

Jak wskazują specjaliści, w takich przypadkach Rosjanie zwożą pojazdy za linię frontu, gdzie są rozkładane na części.

dplz9d6

Jak pokazują zdjęcia, które trafiły do sieci, jedno z takich cmentarzysk rosyjskiego sprzętu jest w Biriuczy w obwodzie biełgorodzkim. Maszyny wojskowe ustawiono tam w kilkunastu rzędach - po kilkadziesiąt pojazdów każdy.

Ukraińskie władze wojskowe w swoich codziennych raportach pokazują skalę zniszczeń rosyjskiego sprzętu. Tylko do środy, według deklaracji Kijowa, zniszczonych zostało prawie 2,9 tys. rosyjskich czołgów i 5,8 tys. wozów bojowych.

Źródło: Tryxa, Twitter, WP Wiadomości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dplz9d6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

dplz9d6
Więcej tematów