Trwa ładowanie...
d4b29d1
To pierwsza taka operacja na świecie. Prof. Jarmundowicz: niemożliwe stało się możliwe
Ewa Koszowska

To pierwsza taka operacja na świecie. Prof. Jarmundowicz: niemożliwe stało się możliwe

Pacjent z przerwanym rdzeniem kręgowym po nowatorskiej operacji wykonanej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, zaczął chodzić z pomocą sprzętu ortopedycznego. Operację wykonał zespół pod kierunkiem prof. Włodzimierza Jarmundowicza, który za swoje osiągnięcie został wybrany przez internautów WP Człowiekiem Roku Polskiej Nauki 2014. - To, co dotychczas uznawane było powszechnie za niemożliwe, stało się możliwe - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską prof. Włodzimierz Jarmundowicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4b29d1

W roku 2010 Darek Fidyka został kilkakrotnie dźgnięty nożem w plecy, co spowodowało paraliż mięśni poniżej klatki piersiowej. - Takie uszkodzenia cięte, zadane ostrym narzędziem zdarzają się niezwykle rzadko. W Polsce, można powiedzieć orientacyjne, mniej więcej raz na osiem lat - tłumaczy szef Kliniki Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu

O tym, kto zostanie Człowiekiem Nauki 2014, zadecydowali internauci WP. Nagrodę prof. Jarmundowiczowi wręczył Jarosław Grabowski, VP Media Product.

d4b29d1

Podziel się opinią

Share
d4b29d1
d4b29d1
Więcej tematów