Trwa ładowanie...
dt8qdwa

To on ma odzyskać wrak tupolewa. Kim jest argentyński prawnik zatrudniony przez Macierewicza?

Luis Moreno-Ocampo - to nazwisko może okazać się kluczem do odzyskania smoleńskiego wraku. Antoni Macierewicz podpisał kontrakt z argentyńskim prawnikiem, który ma wesprzeć polski rząd w odzyskaniu szczątków tupolewa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(wikimedia)
dt8qdwa

Luis Moreno-Ocampo jest specjalistą w mediowaniu podczas międzynarodowych sporów. Argentyński prawnik to znawca prawa międzynarodowego, którego do współpracy zaprosił szef MON Antoni Macierewicz. Ocampo ma pomóc polskiemu rządowi w odzyskaniu wraka tupolewa, który 10 kwietnia 2010 roku rozbił się pod Smoleńskiem.

"Zostałem poproszony, by w oparciu o prawo międzynarodowe i moje doświadczenie w rozwiązywaniu konfliktów międzynarodowych wziąć udział w procesie zmierzającym do odzyskania wraku polskiego samolotu z Rosji" - przyznał w rozmowie z Magdaleną Rigamonti dla "Dziennika Gazety Prawnej".

"Zapewniam niezależną i bezstronną opinię, opierając się na prawie międzynarodowym, co ma doprowadzić do rozwiązania problemu i zwrócenia wraku samolotu" - tłumaczył swoją rolę. Przyznał również, że z prośbą o pomoc zwrócił się do niego bezpośrednio Macierewicz.

dt8qdwa

Podziel się opinią

Share

dt8qdwa

dt8qdwa
Więcej tematów