Trwa ładowanie...

To nie koniec sporu o obwodnicę Leśnicy. Ekolodzy złożyli do sądu skargę kasacyjną

Dalszy ciąg sporu o budowę obwodnicy wrocławskiego osiedla Leśnica. Stowarzyszenie Wspólnota Jerzmanowo złożyło do Naczelnego Sądu Administracyjnego skargę kasacyjną na wyroki podtrzymujące decyzję środowiskową.

Share
To nie koniec sporu o obwodnicę Leśnicy. Ekolodzy złożyli do sądu skargę kasacyjną
Źródło: Materiały przetargowe
dwvm8x9

O sprawie przedłużającego się rozpoczęcia jednej z kluczowych inwestycji we Wrocławiu pisaliśmy już wielokrotnie. Po wielu procesach dotyczących utrzymania w mocy decyzji środowiskowych 31 października 2014 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił skargę stowarzyszenia Wspólnota Jerzmanowo i można było rozpocząć prace związane z budową obwodnicy.

Wyrok WSA w Warszawie był prawomocny, jednak Wspólnota Jerzmanowo mogła złożyć do Naczelnego Sądu Administracyjnego skargę kasacyjną na tę decyzję. Tak też się stało – w ostatnich dniach do NSA taka skarga od Wspólnoty Jerzmanowo właśnie trafiła. Na werdykt NSA trzeba będzie poczekać co najmniej kilka miesięcy. Czy wpłynie to istotnie na podjęte przy budowie obwodnicy prace?

dwvm8x9

- Mamy nadzieję, że skarga nie zablokuje inwestycji, zwłaszcza, że decyzja środowiskowa już raz obroniła się w sądzie. Dysponujemy jej ostateczną wersją na wszystkie odcinki obwodnicy, a to oznacza, że inwestycja może być cały czas prowadzona – mówi Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Obecnie trwają prace projektowe oraz przygotowania do budowy obwodnicy – prowadzone są wycinki drzew oraz rozbiórki nieruchomości na terenach pozyskanych od wojska. Właściwe roboty ruszą jesienią tego roku, a inwestycja ma być oddana do użytku w połowie roku 2017.

Michał Dzierżak, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dwvm8x9

Podziel się opinią

Share
dwvm8x9
dwvm8x9
Więcej tematów