Trwa ładowanie...
d1zao9l

To koniec Wiosny? "Wprost" ujawnia tajny dokument

Tygodnik "Wprost" publikuje treść tajnego załącznika do umowy koalicyjnej Lewicy. Według doniesień gazety, po wyborach parlamentarnych Wiosna Roberta Biedronia ma przestać istnieć i połączyć się z SLD.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lider Wiosny, Robert Biedroń
Lider Wiosny, Robert Biedroń (Forum)
d1zao9l

Ujawniony przez "Wprost" dokument pochodzi z początku sierpnia i nosi nazwę "Tajny Załącznik do uchwały Rady Krajowej Partii Razem". W aneksie widnieje zapis dotyczący wspólnego startu partii Razem z SLD i Wiosną w jesiennych wyborach parlamentarnych.

W dokumencie czytamy, że SLD zobowiązuje się do finansowania wskazanej przez Razem organizacji pozarządowej „na poziomie 20 proc. uzyskanej subwencji, w oparciu o czteroletnią umowę, z sankcjami prawnymi uniemożliwiającymi jej rozwiązanie przed terminem”.

d1zao9l

W "tajnym załączniku" znalazł się również zapis o połączeniu SLD z Wiosną po wyborach. Sojusz miałby de facto "wchłonąć" ugrupowanie Biedronia. Co ciekawe, Razem ma pozostać niezależnym bytem politycznym. Partia Adriana Zandberga zagwarantowała sobie też prawo do powołania niezależnego koła w przyszłym Sejmie. Rzeczniczka Razem nie potwierdza, ani nie dementuje doniesień tygodnika.

- Żadne umowy z partnerami nie są jeszcze spisane, negocjacje trwają, więc tego typu informacje po prostu mnie dziwią - powiedziała Dorota Olko.

Źródło: "Wprost"

Zobacz także: Miller woli Tuska jako prezydenta. Reakcja Biedronia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1zao9l

Podziel się opinią

Share

d1zao9l

d1zao9l
Więcej tematów