ycipk-1l0lm3

To koniec Wiosny? "Wprost" ujawnia tajny dokument

Tygodnik "Wprost" publikuje treść tajnego załącznika do umowy koalicyjnej Lewicy. Według doniesień gazety, po wyborach parlamentarnych Wiosna Roberta Biedronia ma przestać istnieć i połączyć się z SLD.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lider Wiosny, Robert Biedroń
Lider Wiosny, Robert Biedroń (Forum)
ycipk-1l0lm3

Ujawniony przez "Wprost" dokument pochodzi z początku sierpnia i nosi nazwę "Tajny Załącznik do uchwały Rady Krajowej Partii Razem". W aneksie widnieje zapis dotyczący wspólnego startu partii Razem z SLD i Wiosną w jesiennych wyborach parlamentarnych.

W dokumencie czytamy, że SLD zobowiązuje się do finansowania wskazanej przez Razem organizacji pozarządowej „na poziomie 20 proc. uzyskanej subwencji, w oparciu o czteroletnią umowę, z sankcjami prawnymi uniemożliwiającymi jej rozwiązanie przed terminem”.

ycipk-1l0lm3

W "tajnym załączniku" znalazł się również zapis o połączeniu SLD z Wiosną po wyborach. Sojusz miałby de facto "wchłonąć" ugrupowanie Biedronia. Co ciekawe, Razem ma pozostać niezależnym bytem politycznym. Partia Adriana Zandberga zagwarantowała sobie też prawo do powołania niezależnego koła w przyszłym Sejmie. Rzeczniczka Razem nie potwierdza, ani nie dementuje doniesień tygodnika.

- Żadne umowy z partnerami nie są jeszcze spisane, negocjacje trwają, więc tego typu informacje po prostu mnie dziwią - powiedziała Dorota Olko.

Źródło: "Wprost"

Zobacz także: Miller woli Tuska jako prezydenta. Reakcja Biedronia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1l0lm3

ycipk-1l0lm3