Trwa ładowanie...

To już postanowione. USA zawieszają pomoc dla Pakistanu, bo "dają schronienie terrorystom"

Rzeczniczka Departamentu Stanu, Heather Nauert, oskarżyła Pakistan o udzielanie schronienia talibom i siatce Hakkanich. - Wciąż trwa obliczanie i przegląd rodzajów pomocy, jaką Pakistan otrzymuje od USA - zaznaczyła.

To już postanowione. USA zawieszają pomoc dla Pakistanu, bo "dają schronienie terrorystom"Źródło: East News, fot: AFP/EAST NEWS
d3o7mt7

W ocenie ekspertów Waszyngton zamierza wstrzymać pomoc w wysokości 255 mln dolarów, które Pakistan otrzymywał na zakup ciężkiego sprzętu oraz na szkolenia, podaje rmf24.

Członkowie rządu Libanu protestują przeciwko Trumpowi

Od pewnego czasu pod adresem Pakistanu słychać było zarzuty kierowane przez prezydenta Donalda Trumpa, który stwierdził m.in. niedawno na Twitterze, że kraj ten udziela schronienia terrorystom i że oszukuje USA, które przekazują mu pomoc.

Władze Pakistanu protestują przeciwko oskarżeniom Trumpa

Jak informują media, władze kraju w odpowiedzi na słowa prezydenta Stanów Zjednoczonych wezwały we wtorek do MSZ ambasadora USA, by zaprotestować przeciw oskarżeniom Trumpa.

d3o7mt7

Dziennik "New York Times" podał w ubiegłym tygodniu, że administracja Trumpa "intensywnie rozważa", czy nie zablokować wartej 255 mln dolarów pomocy. Według gazety, przedstawicielom USA odmówiono dostępu do zatrzymanego w Pakistanie członka powiązanej z talibami siatki Hakkanich, który potencjalnie mógł udzielić informacji na temat co najmniej jednego amerykańskiego zakładnika.

USA odwracają się od kolejnego sojusznika, Pakistan nie jest jedynym adresatem, któremu Stany Zjednoczone odmówią dalszej pomocy finansowej. W serii tweetów opublikowanych we wtorek prezydent Trump zaznaczył, że "chodzi mu nie tylko o Pakistan, ale również o Palestyńczyków".

d3o7mt7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o7mt7
Więcej tematów