Trwa ładowanie...
d1vcy1u

To już pewne. Wielka Brytania rozpocznie negocjacje ws. Brexitu

Negocjacje z Unią Europejską rozpoczną się zgodnie z planem, czyli w najbliższy poniedziałek 19 czerwca - poinformowały w czwartek we wspólnym komunikacie Komisja Europejska oraz brytyjskie ministerstwo ds. Brexitu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To już pewne. Wielka Brytania rozpocznie negocjacje ws. Brexitu
(PAP/EPA)
d1vcy1u

"David Davis, minister ds. wyjścia z Unii Europejskiej, oraz Michel Barnier, główny negocjator z ramienia Komisji Europejskiej, ustalili dziś, że wynikające z art. 50 (traktatu UE) negocjacje rozpoczną się 19 czerwca" - napisano w oświadczeniu.

Data negocjacji nie uległa zmianie. Jednak po przedterminowych wyborach parlamentarnych na Wyspach, podczas których Partia Konserwatywna premier Theresy May straciła większość, istniała obawa, że termin negocjacji może zostać oddalony.

Takie sygnały pojawiły się nawet ze strony samego ministra Davisa, który zaargumentował, że na 19 czerwca planowano mowę tronową królowej Elżbiety II. W mowie monarchini znajduje się zarys planów legislacyjnych rządu na najbliższe 12 miesięcy. Jednak ostatecznie przemówienie królowej przeniesiono na 21 czerwca.

Wystąpienie Wielkiej Brytanii z UE musi nastąpić do 29 marca 2019 roku - dwa lata po uruchomieniu przez poprzedni rząd premier May przewidzianej w art. 50 traktatu z Lizbony procedury wyjścia z UE.

Źródło: PAP

d1vcy1u

Podziel się opinią

Share

d1vcy1u

d1vcy1u
Więcej tematów