Trwa ładowanie...
d4ncaq8

To już pewne. Marek Jakubiak kandydatem na prezydenta Warszawy

Potwierdziły się wcześniejsze spekulacje na temat posła Kukiz'15 Marka Jakubiaka. To właśnie on będzie kandydatem ugrupowania na prezydenta Warszawy. - Nie po to startuję, żeby startować, tylko startuję, żeby wygrać - zadeklarował.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
O tym, że Jakubiak może zostać kandydatem na prezydenta Warszawy, mówiło się od kilku dni
O tym, że Jakubiak może zostać kandydatem na prezydenta Warszawy, mówiło się od kilku dni (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d4ncaq8

O decyzji klub poinformował na Twitterze.

- Mam nadzieję, że moje doświadczenie dotyczące przedsiębiorczości, zarządzania, moje doświadczenie związane z pracą z ludźmi, zaowocuje tym, że Warszawa pójdzie o parę kroków do przodu, a nie dalej będzie się zadłużała - mówił Marek Jakubiak podczas konferencji prasowej.

d4ncaq8

O tym, że Jakubiak może zostać kandydatem na prezydenta Warszawy, mówiło się od kilku dni. - Ja jestem gotowy, jestem warszawiakiem, to moje miasto - deklarował w poniedziałek w programie "Tłit".

Zobacz: Marek Jakubiak kandydatem Kukiz’15 na prezydenta Warszawy? Jest deklaracja

Jakubiak zmierzy się w wyścigu o fotel prezydenta stolicy m.in. z Patrykiem Jakim i Rafałem Trzaskowskim. Z ostatniego sondażu pracowni Estymator przeprowadzonego na zlecenie portalu DoRzeczy.pl wynika, że Rafał Trzaskowski (PO) może liczyć na 40 proc. głosów, natomiast Patryk Jaki (PiS) - na 39 proc.

d4ncaq8

Z wcześniejszego sondażu Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24 również wynikało, że warszawiacy w pierwszej turze wyborów na prezydenta stolicy wybraliby Rafała Trzaskowskiego. Dystans do drugiego w zestawieniu Patryka Jakiego wyniósł nieco więcej, bo kilka procent (37 proc. wobec 33 proc.). Dopiero w drugiej turze doszło do większej różnicy w podziale głosów. Na Rafała Trzaskowskiego zdecydowanych było oddać głos 56 proc. badanych. Patryk Jaki mógł liczyć na poparcie 37 proc. respondentów.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października 2018 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ncaq8

Podziel się opinią

Share

d4ncaq8

d4ncaq8
Więcej tematów