Trwa ładowanie...

To już pewne! Beata Szydło kandydatką EKR na szefową komisji do spraw zatrudnienia PE

Była premier Beata Szydło została oficjalnie kandydatką EKR na szefową komisji do spraw zatrudnienia w Parlamencie Europejskim. Inny europoseł grupy EKR, Belg Johan Van Overtveldt, jest kandydatem na szefa komisji budżetowej.

To już pewne! Beata Szydło kandydatką EKR na szefową komisji do spraw zatrudnienia  PEŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d4kz4jj
d4kz4jj

Za nami pierwszy dzień obrad nowo wybranego Parlamentu Europejskiego. Trwają negocjacje dotyczące obsadzenia najważniejszych stanowisk. Jest już pewne, że grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należy Prawo i Sprawiedliwość, zaproponuje jako kandydatkę na szefa komisji do spraw zatrudnienia Beatę Szydło.

EKR ma przypaść w tej kadencji Europarlamentu szefowanie dwóm komisjom. Kandydatem na szefa tej drugiej - komisji budżetowej - został Belg Johan Van Overtveldt.

Jak informuje PAP obie kandydatury zostały przyjęte przez członków grupy parlamentarnej jednomyślnie.

Zobacz także: Borys Budka zażenowany działaniami polskiego rządu ws. Timmermansa

O tym, że europosłowie PiS rekomedowali kandydaturę Beaty Szydło na stanowisko szefowej komisji ds. zatrudnienia, informował wcześniej portal rmf24.pl. Sama Beata Szydło ma być jednak dość sceptyczna w kwestii objęcia tego stanowiska.

Według doniesień medialnych była premier ma zdawać sobie sprawę, że jej wiedza i biegłość w poruszaniu się w Brukseli nie jest jeszcze na najwyższym poziomie. Szydło rzekomo twierdzi, że musi najpierw nadrobić zaległości językowe oraz nabrać doświadczenia.

Źródło: pb.pl

d4kz4jj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kz4jj
Więcej tematów