Trwa ładowanie...
died51g

To już pewne! Beata Szydło kandydatką EKR na szefową komisji do spraw zatrudnienia PE

Była premier Beata Szydło została oficjalnie kandydatką EKR na szefową komisji do spraw zatrudnienia w Parlamencie Europejskim. Inny europoseł grupy EKR, Belg Johan Van Overtveldt, jest kandydatem na szefa komisji budżetowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eurodeputowana Beata Szydło po pierwszej, po majowych wyborach, sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego
Eurodeputowana Beata Szydło po pierwszej, po majowych wyborach, sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
died51g

Za nami pierwszy dzień obrad nowo wybranego Parlamentu Europejskiego. Trwają negocjacje dotyczące obsadzenia najważniejszych stanowisk. Jest już pewne, że grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należy Prawo i Sprawiedliwość, zaproponuje jako kandydatkę na szefa komisji do spraw zatrudnienia Beatę Szydło.

EKR ma przypaść w tej kadencji Europarlamentu szefowanie dwóm komisjom. Kandydatem na szefa tej drugiej - komisji budżetowej - został Belg Johan Van Overtveldt.

Zobacz także: Beata Szydło ma zostać szefową komisji do spraw zatrudnienia w PE

died51g

Jak informuje PAP obie kandydatury zostały przyjęte przez członków grupy parlamentarnej jednomyślnie.

Zobacz także: Borys Budka zażenowany działaniami polskiego rządu ws. Timmermansa

O tym, że europosłowie PiS rekomedowali kandydaturę Beaty Szydło na stanowisko szefowej komisji ds. zatrudnienia, informował wcześniej portal rmf24.pl. Sama Beata Szydło ma być jednak dość sceptyczna w kwestii objęcia tego stanowiska.

died51g

Zobacz także: Beata Szydło odrzuciła stanowisko unijnego komisarza? Była premier: "Życzę cierpliwości"

Według doniesień medialnych była premier ma zdawać sobie sprawę, że jej wiedza i biegłość w poruszaniu się w Brukseli nie jest jeszcze na najwyższym poziomie. Szydło rzekomo twierdzi, że musi najpierw nadrobić zaległości językowe oraz nabrać doświadczenia.

Źródło: pb.pl

died51g

Podziel się opinią

Share

died51g

died51g
Więcej tematów