Trwa ładowanie...

To już jutro! Uważajcie na upały, nawałnice, gradobicia i... trąby powietrzne

Już jutro na terenie całej Polski temperatura znacząco wzrośnie. W słońcu termometry wskażą nawet 40 stopni Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed mieszającymi się upałami i nawałnicami. "Spodziewamy się dusznego i parnego powietrza. Wielu z was popsuje to samopoczucie" - czytamy na stronie.

Share
To już jutro! Uważajcie na upały, nawałnice, gradobicia i... trąby powietrzne
Źródło: Fotolia
d366es6

Końcówka czerwca przyniesie Polsce ogromne upały przeplatane nawałnicami. Wtorek jest ostatnim dniem umiarkowanej pogody.

W środę nadciągną gwałtowne burze i intensywne opady deszczu. Na terenie całej Polski wystąpi duże zachmurzenie, a temperatura znacząco wzrośnie. W słońcu termometry wskażą nawet 40 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na południu i w centralnej części kraju. Najzimniej - w Gdańsku i Olsztynie, gdzie termometry wskażą około 23 stopni.

W nocy temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni. Szykują się burzę i ulewy, które będą trwać również w czwartek. Powietrze będzie duszne i parne, termometry wskażą powyżej 30 stopni, a na wschodzie nawet 33. Burze wystąpią w wielu częściach kraju, mogą być połączone z gradobiciem i wichurami. Na północnym wschodzie mogą wystąpić trąby powietrzne.

d366es6

Pogoda uspokoi się nieco w piątek. Tego dnia synoptycy nie spodziewają się burz, a temperatura opadnie do 27 stopni Celsjusza a terenie większości kraju.

Zobacz też: Upały - jak się chronić

d366es6

Podziel się opinią

Share
d366es6
d366es6
Więcej tematów