Trwa ładowanie...
d2a1bwm

To już jutro! Uważajcie na upały, nawałnice, gradobicia i... trąby powietrzne

Już jutro na terenie całej Polski temperatura znacząco wzrośnie. W słońcu termometry wskażą nawet 40 stopni Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed mieszającymi się upałami i nawałnicami. "Spodziewamy się dusznego i parnego powietrza. Wielu z was popsuje to samopoczucie" - czytamy na stronie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To już jutro! Uważajcie na upały, nawałnice, gradobicia i... trąby powietrzne
(Fotolia)
d2a1bwm

Końcówka czerwca przyniesie Polsce ogromne upały przeplatane nawałnicami. Wtorek jest ostatnim dniem umiarkowanej pogody.

W środę nadciągną gwałtowne burze i intensywne opady deszczu. Na terenie całej Polski wystąpi duże zachmurzenie, a temperatura znacząco wzrośnie. W słońcu termometry wskażą nawet 40 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na południu i w centralnej części kraju. Najzimniej - w Gdańsku i Olsztynie, gdzie termometry wskażą około 23 stopni.

W nocy temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni. Szykują się burzę i ulewy, które będą trwać również w czwartek. Powietrze będzie duszne i parne, termometry wskażą powyżej 30 stopni, a na wschodzie nawet 33. Burze wystąpią w wielu częściach kraju, mogą być połączone z gradobiciem i wichurami. Na północnym wschodzie mogą wystąpić trąby powietrzne.

d2a1bwm

Pogoda uspokoi się nieco w piątek. Tego dnia synoptycy nie spodziewają się burz, a temperatura opadnie do 27 stopni Celsjusza a terenie większości kraju.

Zobacz też: Upały - jak się chronić

d2a1bwm

Podziel się opinią

Share

d2a1bwm

d2a1bwm
Więcej tematów