Trwa ładowanie...

To dlatego uchodźcy szturmują Europę? Kłamstwa przemytników

"Statek do Europy jest bardzo duży, ma nawet basen i kino" - kłamstwa przemytników uchodźców z Afryki dotyczą już samej podróży, a dalej ma być tylko lepiej: oczekujące na Starym Kontynencie miejsca pracy, domy czy wiza do Kanady. Zdaniem niemieckiego MSZ plotki grup przemytniczych zachęcają migrantów do przyjazdu do Europy, stąd próba walki z tymi przekłamaniami.

To dlatego uchodźcy szturmują Europę? Kłamstwa przemytnikówŹródło: Forum
d1pwkxp
d1pwkxp

Niemiecki resort spraw zagranicznych uruchomił właśnie stronę internetową rumoursaboutgermany.info ("plotki o Niemczech"), na której plotki dotyczące przyjmowania uchodźców w Niemczech są konfrontowane z prawdą. Strona jest dostępna w języku angielskim, arabskim i francuskim.

"Chcemy uniknąć sytuacji w których ludzie, w i tak trudnej sytuacji, wybierają się w podróż z niewłaściwymi oczekiwaniami i wyobrażeniami. Dlatego największym plotkom przeciwstawiamy objektywne informacje” - wyjaśnia niemiecki MSZ.

Zobacz też: Dlaczego migranci nie chcą przyjechać do Polski?

Siedem kłamstw przemytników

Autorzy niemieckiej witryny wyliczają "siedem największych kłamstw przemytników" dotyczących Niemiec i podróży. I tak na przykład migranci często słyszą o "800 tys. miejsc pracy, które Niemcy zarezerwowały tylko dla afgańskich uchodźców". Prawdą jednak jest, że nie ma żadnych kontyngentów dla migrantów z poszczególnych krajów, a każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.

d1pwkxp

Inna plotka mówi o 2 tys. euro "powitalnego", jakie Niemcy wypłacają każdemu uchodźcy. Jeszcze inna, że "Niemcy darują każdemu uchodźcy dom". Jedno i drugie nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Nieprawdziwe jest także twierdzenie: "Jeśli nie spodoba ci się w Niemczech, dostaniesz wizę do Kanady". "To bzdura. Nie ma takiego porozumienia między Niemcami a Kanadą lub innym krajem" - czytamy na stronie internetowej kampanii.

rumoursaboutgermany.info
Źródło: rumoursaboutgermany.info

W wielu krajach i mediach

Nowa strona internetowa jest częścią działań, które niemieckie służby rozpoczęły już w 2015 roku.

d1pwkxp

Kampania informacyjna objęła do tej pory Afganistan, Pakistan, Północną i Zachodnią Afrykę, a informacje o Niemczech pojawiły się na wielkich plakatach, w środkach transportu publicznego, w blogach, audycjach telewizyjnych i radiowych.

dpa/Katarzyna Domagała

d1pwkxp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pwkxp
Więcej tematów