Trwa ładowanie...
dsq4pqt

To dla nich najgroźniejszy okres. Jak pomóc bezdomnym zimą?

Niebezpiecznie niskie temperatury są szczególnie groźne dla osób bezdomnych. Dlatego z pomocą wychodzi im Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz ze Strażą Miejską. Dzięki przekazywanym informacjom o miejscu pobytu takich osób zostanie udzielona niezbędna pomoc oraz skierowanie do noclegowni czy punktu wydawania posiłków na terenie miasta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To dla nich najgroźniejszy okres. Jak pomóc bezdomnym zimą?
(Fotolia, Fot: chantal cecchetti)
dsq4pqt

Jak informują urzędnicy, strażnicy miejscy wraz z pracownikami MOPS systematycznie kontrolują miejsca, gdzie gromadzą się bezdomni, informują o formach pomocy oraz zachęcają do skorzystania ze schronienia w placówkach, a w uzasadnionych sytuacjach wzywają pogotowie ratunkowe.

- Posiłki dla osób bezdomnych wydawane są w czterech barach mlecznych oraz jadłodajni na os. Krakowiaków, na podstawie decyzji administracyjnej MOPS. Obecnie korzysta z nich blisko 300 osób dziennie - informuje biuro prasowe UM. - Jednocześnie pomoc w formie posiłków realizowana jest przez organizacje otrzymujące z Gminy Miejskiej Kraków dotacje do prowadzonej przez nie działalności charytatywnej - dodają.

Wykaz miejsc noclegowych w Krakowie oraz placówek, gdzie można skorzystać z ciepłego posiłku lub innej formy pomocy znajduje się na stronie www.mops.krakow.pl.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

dsq4pqt

Podziel się opinią

Share
dsq4pqt
dsq4pqt
Więcej tematów