Trwa ładowanie...

To dla nich najgroźniejszy okres. Jak pomóc bezdomnym zimą?

Niebezpiecznie niskie temperatury są szczególnie groźne dla osób bezdomnych. Dlatego z pomocą wychodzi im Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz ze Strażą Miejską. Dzięki przekazywanym informacjom o miejscu pobytu takich osób zostanie udzielona niezbędna pomoc oraz skierowanie do noclegowni czy punktu wydawania posiłków na terenie miasta.

Share
To dla nich najgroźniejszy okres. Jak pomóc bezdomnym zimą?
Źródło: Fotolia, Fot: chantal cecchetti
d23dzft

Jak informują urzędnicy, strażnicy miejscy wraz z pracownikami MOPS systematycznie kontrolują miejsca, gdzie gromadzą się bezdomni, informują o formach pomocy oraz zachęcają do skorzystania ze schronienia w placówkach, a w uzasadnionych sytuacjach wzywają pogotowie ratunkowe.

- Posiłki dla osób bezdomnych wydawane są w czterech barach mlecznych oraz jadłodajni na os. Krakowiaków, na podstawie decyzji administracyjnej MOPS. Obecnie korzysta z nich blisko 300 osób dziennie - informuje biuro prasowe UM. - Jednocześnie pomoc w formie posiłków realizowana jest przez organizacje otrzymujące z Gminy Miejskiej Kraków dotacje do prowadzonej przez nie działalności charytatywnej - dodają.

Wykaz miejsc noclegowych w Krakowie oraz placówek, gdzie można skorzystać z ciepłego posiłku lub innej formy pomocy znajduje się na stronie www.mops.krakow.pl.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d23dzft

Podziel się opinią

Share
d23dzft
d23dzft
Więcej tematów