Trwa ładowanie...

TNS Polska: Polacy szczęśliwi jak nigdy

91 proc. Polaków uważa się za szczęśliwych - wynika z najnowszych badań TNS Polska. To historyczny rekord. Jakim cudem czujemy się tak dobrze, skoro wokół tyle powodów do narzekań - zastanawia się "Metro".

Share
TNS Polska: Polacy szczęśliwi jak nigdy
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d1myeus

Socjolog z UW prof. Marki Szopski nie dziwi się wynikom badania i mówi, że to konsekwencja dotychczasowych procesów. Kolejki do lekarzy, zapracowanie - choć na nie narzekamy, nie mają decydującego wpływu na poczucie szczęścia większości Polaków - wskazuje.

Zawsze największą satysfakcję życiową czerpaliśmy z relacji w najbliższym otoczeniu (rodzina, grono najbliższych znajomych) i widać, że ta tendencja utrwala się - zaznacza socjolog.

d1myeus

Także Mateusz Zubkowicz z TNS Polska zauważa, że w wielu Polakach widać zmianę podejścia do życia i w coraz większym stopniu szukają szczęścia w sferze osobistej. Jak wylicza, coraz częściej czerpiemy życiową satysfakcję ze stworzenia związku, posiadania przyjaciół, narodzin dziecka.

- Ten zwrot w kierunku poszukiwania szczęścia w małych prywatnych sukcesach po części wypływa z naturalnego mechanizmu obrony przed problemami, jak np. zwiększony stres w pracy - ocenia Zubkowicz.

Zobacz również wideo: jak zachowują się Polacy po alkoholu?

d1myeus

Podziel się opinią

Share
d1myeus
d1myeus
Więcej tematów