Trwa ładowanie...

TNS Polska: ankietowani krytycznie o politykach

65% badanych przez TNS Polska ocenia, że większość polityków nie zna się na tym, o czym mówi; 79% uznało, że większość nie słucha racji innych; 76% uważa, że politykom nie można ufać; według 84% - politycy nie myślą o przyszłości kraju, lecz o najbliższych wyborach.
TNS Polska zapytał ankietowanych, jak odbierają polityków, gdy słuchają ich w telewizji.

TNS Polska: ankietowani krytycznie o politykachŹródło: PAP, fot: Maciej Chmiel
d20ze7b
d20ze7b

W ocenie 65% badanych większość z polityków nie zna spraw, o których mówi; 22% jest przeciwnego zdania. 13% nie wypowiedziało się w tej kwestii.

76% ankietowanych jest zdania, że polityków nie można obdarzyć zaufaniem; 12% uznało, że większość polityków to osoby, którym można ufać; 12% nie ma zdania w tej kwestii.

Według 79% ankietowanych, politycy nie słuchają racji innych; przeciwną opinię wyraziło 12% respondentów. 9% badanych nie ma zdania w tej kwestii.

Zdaniem 84% badanych większość polityków myśli, by wygrać najbliższe wybory; 10% oceniło, że politycy to osoby, które myślą o przyszłości Polski. 6% nie wyraziło opinii w tej sprawie.

d20ze7b

Jak wynika z sondażu, 13% badanych uważa, że politycy to osoby, które łatwo zapominają osobiste urazy. Przeciwnego zdania jest 73% ankietowanych. 14% nie miało zdania.

Według 11% respondentów do Polski lepiej pasuje określenie polityki jako "roztropnej troski o dobro wspólne". Zdaniem 86% ankietowanych do naszego kraju lepiej pasuje określenie polityki jako "walka o władzę". 3% nie wypowiedziało się tej sprawie.

6% ankietowanych uważa, że tym, co najbardziej zachęca ludzi do zajmowania się polityką, jest "chęć zrobienia czegoś dla dobra kraju i ogółu". 57% za motyw ten uznała "chęć zrobienia czegoś dla siebie i kolegów". 34% badanych uważa, że motywem do zajęcia się polityką była zarówno "chęć zrobienia czegoś dla dobra kraju i ogółu", jak i "chęć zrobienia czegoś dla siebie i kolegów". 3% badanych nie wypowiedziało się w tej kwestii.

Sondaż zrealizowano w dniach 13-18 kwietnia 2012 roku na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

d20ze7b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20ze7b
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj