Trwa ładowanie...
14-10-2014 17:15

TNS: 66 proc. badanych dobrze o Bronisławie Komorowskim, 32 proc. pozytywnie o Ewie Kopacz

Pracę rządu dobrze ocenia 30 proc. badanych, przeciwnego zdania jest 60 proc. - wynika z sondażu TNS. 32 proc. ankietowanych uważa, że Ewa Kopacz dobrze wypełnia swoje obowiązki; źle ocenia ją 27 proc. Dwie trzecie badanych dobrze oceniają prezydenta Bronisława Komorowskiego.

TNS: 66 proc. badanych dobrze o Bronisławie Komorowskim, 32 proc. pozytywnie o Ewie KopaczŹródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d2bzj6o
d2bzj6o

Sondaż został przeprowadzony kilka dni po tym, gdy 1 października Ewa Kopacz wygłosiła expose i uzyskała w sejmie wotum zaufania dla swego rządu.

W porównaniu z poprzednim miesiącem, gdy oceniany był rząd Donalda Tuska, ocena Rady Ministrów jest nieco lepsza. Odsetek opinii pozytywnych wzrósł o 6 punktów procentowych. O tyle samo spadł odsetek negatywnych ocen.

Spośród tych ankietowanych, zdaniem których Ewa Kopacz dobrze wypełnia obowiązki premiera, zdecydowanie taką opinię wyraziło 3 proc., a zdaniem 29 proc. robi ona to raczej dobrze. Spośród krytyków 21 proc. oceniło, że Kopacz raczej źle wypełnia obowiązki szefa rządu, a 6 proc. jest o tym zdecydowanie przekonanych. 41 proc. nie wyraziło swej opinii.

TNS przypomniał wyniki poparcia dla Donalda Tuska po expose w 2007 roku oraz po tzw. drugim expose z listopada 2012 roku. Byłego premiera dobrze oceniało wówczas odpowiednio 58 i 27 proc.; źle 12 i 60 proc.

d2bzj6o

66 proc. ankietowanych uważa, że Bronisław Komorowski dobrze wypełnia obowiązki prezydenta - w tej grupie zdecydowanie przekonanych o tym jest 11 proc., a 55 proc. wystawia prezydentowi raczej dobrą ocenę. Spośród 25 proc. krytyków, 20 proc. uważa, że raczej źle wypełnia on obowiązki głowy państwa, a 5 proc. uważa, że Komorowski robi to zdecydowanie źle. 9 proc. nie wyraziło swej opinii.

W porównaniu z wrześniem, w tym miesiącu jest o 10 pkt proc. więcej zadowolonych z pracy Komorowskiego, a grupa krytyków zmniejszyła się o 7 punktów proc.

TNS przeprowadził sondaż w dniach 3-8 października 2014 r. w reprezentatywnej grupie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

d2bzj6o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bzj6o
Więcej tematów