Trwa ładowanie...

Tłusty czwartek 2019 - najlepszy pączek w Warszawie. Sprawdzamy, które stołeczne cukiernie są najlepsze

Tłusty czwartek właśnie nadszedł. Aby mieć szczęście w przez najbliższy roku należy dziś zjeść minimum jednego pączka. Poniżej prezentujemy listę cukierni, w których można kupić najlepsze pączki w Warszawie.

Tłusty czwartek 2019 - najlepszy pączek w Warszawie. Sprawdzamy, które stołeczne cukiernie są najlepszeŹródło: East News, fot: Adam STASKIEWICZ
d4jq1qy
d4jq1qy

Tłusty czwartek 2019 – ile pączków zjadamy w tłusty czwartek?

Tłusty czwartek to jedno z najpopularniejszych świąt w Polsce. Każdego roku, w pierwszy dzień ostatków, Polacy tłumnie przybywają do cukierni i sklepów, aby kupić pączki. W tłusty czwartek zjadamy około 100 milionów pączków, a to oznacza, że na każdego Polaka przypada około 2,5 pączka.

Tłusty czwartek 2019 – najlepsze pączki w Warszawie

W tłusty czwartek na każdym kroku cukiernie oraz markety będą zachęcały nas do zakupienia pączków. Warto jednak wiedzieć, który lokal odwiedzić, aby dostać najlepsze pączki. W Warszawie liderem od dziesięcioleci jest Pracownia Cukiernicza "Zagoździński". Pączki, które kupimy w lokalu przy ulicy Górczewskiej 15, powinni znać wszyscy mieszkańcy Warszawy. To właśnie po przysmaki z tej cukierni swojego adiutanta wysyłał sam Józef Piłsudski. Taka rekomendacja powinna przekonać wielu niedowiarków. Pączki u Zagoździńskich są gwarancją najwyższej jakości i tradycyjnego smaku. W tłusty czwartek lokal będzie czynny od godziny 9.

W tłusty czwartek warto zajrzeć również do stosunkowo nowego lokalu, jakim jest Stolica Pączków. Cukiernia ma w Warszawie 3 lokale, a już w marcu otwierają się dwa kolejne. W tłusty czwartek smakołyki od Stolicy Pączków będzie można kupić na Bemowie (ul. Pełczyńskiego 14, ul. Batalionów Chłopskich 75) oraz na Bielanach (ul. Przy Agorze 26). W ofercie tej cukierni znajdziemy pączki tradycyjne, czyli nadziewane różą, jak również te mniej standardowe, wypełnione solonym karmelem, rafaello czy owocami leśnymi. Wszystkie lokale Stolicy Pączków w tłusty czwartek będą otwarte od godziny 6 rano.

Bardzo dobre pączki w tłusty czwartek dostaniemy również w lokalach Lukullus. Ogromną zaletą tej cukierni jest ilość placówek. Pączki z naturalnych produktów kupimy na Mokotowskiej 52a, Chmielnej 32, Lisowskiej 23, na skrzyżowaniu Francuskiej z Walecznych, a także w galeriach handlowych Sadyba Best Mall, Atrium Promenada i Złote Tarasy. W zależności od lokalizacji cukiernie będą otwierane o godzinie 7, 8, 9 lub 10.

d4jq1qy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jq1qy
Więcej tematów