Trwa ładowanie...
d1gq4a1

Tłumy w Kalwarii Zebrzydowskiej. "Prawie 80 tys. osób na mszy św."

Tłumy wiernych wzięły udział w kulminacyjnych uroczystościach Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w sanktuarium Kalwarii Zebrzydowskiej. Na miejscu odbyła się procesja, a następnie msza św. pod przewodnictwem kard. Zenona Grocholewskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wierni obecni na mszy św. w Kalwarii Zebrzydowskiej
Wierni obecni na mszy św. w Kalwarii Zebrzydowskiej (Twitter.com/Sanktuarium Pasyjno-Maryjne)
d1gq4a1

"Prawie 80 tys. pielgrzymów wzięło udział w dzisiejszych uroczystościach" - poinformowało na Twitterze Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej.

O godz. 6:30 rano w kościele Grobu Matki Bożej odbyła się msza święta, po której wierni poszli w procesji.

Następnie o godz. 11 rozpoczęła się uroczysta msza święta. Przewodzi jej kard. Zenon Grocholewski, a koncelebrują ks. abp Marek Jędraszewski i ks. bp Jan Szkodoń.

d1gq4a1

Zwyczaj zapoczątkowany przez Jana Pawła II

Organizatorzy wydarzenia przypominają, że termin tych uroczystości nie jest przypadkowy. Wynika on z tradycji, którą zapoczątkował Jan Paweł II - jeszcze jako kard. Karol Wojtyła.

Duchowny zawsze 15 sierpnia (we Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny) uczestniczył w uroczystościach na Jasnej Górze w Częstochowie i nie mógł pojawiać się w Kalwarii. Dlatego zaproponował, by bernardyni przenieśli odpust na pierwszą niedzielę po tej dacie.

O godz. 18 odbędą się nieszpory i procesja z figurą Matki Bożej Wniebowziętej. Tłumy wiernych rozejdą się do domów dopiero w godzinach wieczornych.

d1gq4a1

Zobacz także: Czarzasty bezlitosny dla Schetyny: lord destruktor

Źródło: tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1gq4a1

Podziel się opinią

Share

d1gq4a1

d1gq4a1
Więcej tematów