Trwa ładowanie...

Tłumaczka zgwałcona w obozie w Calais. Pomagała przygotować materiał o nieletnich uchodźcach

• Dramat w nielegalnym obozowisku imigrantów w Calais • W nocy zgwałcona tam została tłumaczka, współpracująca z francuskim dziennikarzem • 38-letnia kobieta pomagała przygotować materiał o nieletnich uchodźcach • Sprawcą gwałtu był Afgańczyk • Jego dwaj koledzy sterroryzowali towarzyszącego kobiecie dziennikarza
Share
Tłumaczka zgwałcona w obozie w Calais. Pomagała przygotować materiał o nieletnich uchodźcach
Źródło: PAP/PA, Fot: Gareth Fuller
d192ieh

Tłumaczka z języka pasztuńskiego, która pomagała francuskiemu dziennikarzowi zbierać materiały o nieletnich imigrantach w "dżungli" w Calais, została w nocy zgwałcona. Sprawą zajmuje się miejscowa prokuratura.

Do ataku na kobietę i towarzyszącego jej dziennikarza doszło pomiędzy 2 a 3 w nocy, na obrzeżach obozowiska. Trzech mężczyzn uzbrojonych w noże najpierw wyrwało parze ich torby, potem jeden z nich odciągnął na bok kobietę i przewrócił ją na ziemię.

- Napastnik, grożąc kobiecie nożem, zgwałcił ją. W tym samym czasie dwóch jego kolegów, również uzbrojonych w noże, trzymało dziennikarza - opowiada przebieg zdarzenia prokurator Pascal Marconville.

d192ieh

Trzej napastnicy, jak wynika z zeznań pokrzywdzonych, mówili po pasztuńsku. Zdaniem prokuratora nie ma wątpliwości, że byli to nielegalni imigranci z Afganistanu.

Mężczyźni nadal są na wolności - poszukuje ich policja.

Tłumaczka, która z pochodzenia jest Afganką, na stałe mieszka w Paryżu. Od kilku miesięcy współpracuje z dziennikarzem, który przygotowuje dla stacji France 5 reportaż o nieletnich imigrantach w "dżungli". Stacja już zapowiedziała, że obejmie opieką ofiary napaści.

d192ieh

Podziel się opinią

Share
d192ieh
d192ieh
Więcej tematów