Trwa ładowanie...

"Takich tłumów nie widziałam". Niewiarygodne obrazy w stolicy

Organizacja Marszu Miliona Serc w Warszawie sprawiła, że do stolicy dotarły tysiące ludzi. Część z nich na trasę przemarszu docierała komunikacją miejską. Z tego też powodu tłoczno zrobiło się w metrze. Występują też problemy z internetem.

Tłoczno w metrze z powodu Marszu Miliona SercTłoczno w metrze z powodu Marszu Miliona SercŹródło: Twitter
devkmz4
devkmz4

Wszystkie informacje o wyborach 2023 znajdziesz TUTAJ.

1 października w Warszawie odbywa się Marsz Miliona Serc, który jest formą mobilizacji środowisk opozycyjnych przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. W stolicy może pojawić się nawet milion osób. Nie powinno zatem dziwić, że przed południem tłoczno zaczęło robić się w warszawskim metrze.

"Brak słów. Dziękujemy, że jesteście z nami!" - czytamy w mediach społecznościowych Platformy Obywatelskiej. Do wpisu dołączono nagranie, na którym widać "morze" ludzi w metrze.

Tłoczno w metrze z powodu Marszu Miliona Serc. Doniesienia o problemach z internetem

"W wielu miejscach spotkacie dziś naszych informatorów. Podpowiedzą, jak najlepiej przemieszczać się po Warszawie" - poinformował w serwisie X (dawniej Twitter) Warszawski Transport Publiczny, zamieszczając zdjęcie, na którym widać sporą grupę ludzi na stacji metra.

devkmz4

Dziennikarz Tomasz Fenske z TOK FM zamieścił z kolei film ze stacji "Świętokrzyska", na którym można dostrzec tłumy ludzi. Część z nich ma w rękach flagi Polski i Unii Europejskiej. Nagromadzenie się wielu osób w jednym miejscu sprawia, że zauważalne jest spowolnienie sieci internetowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Sprawdzamy Wybory". Koniec z przywilejami? Kaczyński chce zabrać się za posłów

O godz. 11.00 doszło do zamknięcia ruchu drogowego na całej trasie przemarszu, natomiast pociągi metra przyjeżdżają na stacje tak, jak w dzień powszedni w godzinach szczytu - czyli na linii M1 co dwie minuty 20 sekund, a M2 co dwie minuty i 50 sekund - wynika z komunikatu WTP Warszawa.

"Takich tłumów w metrze nie widziałam od koncertu Beyonce/Stylesa" - zauważył jeden z internautów, odnosząc się do niedawnych imprez na PGE Narodowym, które zgromadziły kilkadziesiąt tysięcy osób.

Prorządowy serwis wpolityce.pl stara się ignorować Marsz Miliona Serc i zwraca uwagę na to, że w Katowicach odbywa się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości, gdzie "zapowiada się wysoka frekwencja". Na wpis zareagował jeden z internautów, który zwrócił uwagę, że w Warszawie też nie brakuje ludzi. "Takie kolejki w metrze w kierunku centrum" - dodał, pokazując tłum zmierzający na opozycyjny przemarsz.

Marsz Miliona Serc. Utrudnienia w Warszawie

Marsz Miliona Serc rozpoczął się w samo południe na rondzie Dmowskiego. Stamtąd uczestnicy przejdą ulicą Marszałkowską do Świętokrzyskiej. Po dojściu do ronda ONZ skręcą w prawo, w aleję Jana Pawła II. To właśnie nią przejdą do ronda "Radosława".

devkmz4

- Cała trasa marszu objęta jest monitoringiem miejskim. Zarówno na początku trasy przemarszu, jak i na końcu kolumny zgromadzenia będą karetki pogotowia, a na trasie patrole medyczne - zapewnił dyrektor Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa Michał Domaradzki.

W zależności od liczby uczestników policja może zdecydować o zamknięciu ulic, którymi przejdzie marsz, a także dróg poprzecznych - w tym m.in. Alej Jerozolimskich, Prostej, alei "Solidarności" czy Słomińskiego.

devkmz4

Autobusy będą kursowały Traktem Królewskim. "Tego dnia wyjątkowo nie będzie deptaka dla spacerowiczów na Krakowskim Przedmieściu. Autobusy linii 106, 111, 116, 128, 175, 180, 222, 503, 518 pojadą w tym rejonie trasami podstawowymi" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

100 autobusów i 60 tramwajów

Od godz. 9.00 do godz. 19.00 metro i tramwaje będą kursowały częściej, a do obsługi linii będą skierowane dodatkowe pojazdy. Na ulice wyjedzie blisko 100 autobusów i 60 tramwajów więcej niż normalnie w niedziele.

Pociągi metra przyjadą na stacje tak jak w dzień powszedni w godzinach szczytu, czyli na linii M1 co dwie minuty i 20 sekund, a M2 - co dwie minuty i 50 sekund. Tramwaje będą kursowały według sobotniego rozkładu jazdy.

devkmz4

Na trasy wyjadą dodatkowe pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej: linii S1 (Otwock – Pruszków przez Warszawę Centralną), S20 (w godzinach porannych Sulejówek – Warszawa Zachodnia i popołudniowych Warszawa Zachodnia – Sulejówek Miłosna, przez Warszawę Centralną), S3 (w godzinach popołudniowych Warszawa Gdańska – Legionowo) i S30 (w godzinach porannych Legionowo – Warszawa Zachodnia). Linie SKM będą obsługiwane dłuższymi składami.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
devkmz4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
devkmz4
Więcej tematów