Trwa ładowanie...
d1e3obq
01-05-2016 22:11

The Edge z U2 zagrał w Kaplicy Sykstyńskiej

• Gitarzysta grupy U2 jako pierwszy muzyk rockowy wystąpił w Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie
• David Evans wykonał kilka utworów swego zespołu podczas koncertu dla uczestników konferencji na temat medycyny regeneracyjnej

d1e3obq
d1e3obq

W dwudniowym międzynarodowym watykańskim sympozjum, którego tematem było leczenie raka i rzadkich chorób oraz wykorzystanie komórek macierzystych, udział wziął wiceprezydent USA Joe Biden. W swym wystąpieniu apelował o globalne zaangażowanie na rzecz walki z rakiem. W przedsięwzięciach takich uczestniczy również The Edge.

Uczestnicy obrad, wśród nich lekarze i badacze z wielu krajów, zostali zaproszeni do Kaplicy Sykstyńskiej na specjalny koncert.

The Edge - relacjonują uczestnicy tego wydarzenia - zagrał na gitarze i zaśpiewał między innymi utwory U2 - "Ordinary love" z filmu o Nelsonie Mandeli i "Walk on", czyli piosenkę dedykowaną byłej birmańskiej opozycjonistce, laureatce pokojowego Nobla Aung San Suu Kyi.

- Kiedy zapytali mnie, czy chcę być pierwszym współczesnym artystą, który wystąpi w Kaplicy Sykstyńskiej, nie wiedziałem, co powiedzieć, bo zazwyczaj śpiewa inny facet - powiedział cytowany przez Reutersa The Edge, odnosząc się do wokalisty irlandzkiej grupy Bono, który z racji swego humanitarnego zaangażowania również kilkakrotnie odwiedził Watykan już za czasów Jana Pawła II.

d1e3obq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e3obq
Więcej tematów