Trwa ładowanie...
d3fk7jj

"The Economist" o polskiej gospodarce

Polską gospodarkę czekają dwa, trzy trudne lata - uważają autorzy raportu o naszym kraju. Dokument został przygotowany na zlecenie The Economist, jednego z najbardziej opiniotwórczych tygodników na świecie.

d3fk7jj
d3fk7jj

Wedłu raportu na i tak trudny stan naszej gospodarki może wpłynąć sytuacja na świecie, czyli to jak potoczy się wojna z terrozyzmem.

Mimo pojawiających się ostatnio krytycznych ocen polskiej gospodarki, nie odbiega ona jednak od tego, co się dzieje w innych krajach naszego regionu, a skok w przyszłość, którego byliśmy świadkami, albo uczestnikami w ostatnim 10-leciu naprawdę jest godny pozazdroszczenia - uważają autorzy raportu. Zwracają jednak uwagę na możliwość wystąpienia krysyzu finansowego, jeżeli nie zostaną podjęte kroki zaradcze.

Bardzo mocno podkreślają też zmęczenie Polaków wynikające z niepewności gospodarczej oraz utratę wiary w polityków, co pokazała frekwencja w ostatnich wyborach.

Matthew Valencia, jeden z autorów, podkreślił, że wielkim problemem w Polsce jest stale powiększające bezrobocie. Ten problem nie zostanie rozwiązany bez zmiany kodeksu pracy, który wprowadzałby mniejsze obciążenia dla pracodawców niż obecne - podkreślił.

d3fk7jj

Z jego obserwacji wynika też, że coraz więcej Polaków tęskni za przeszłością, co można łączyć ze wzrostem nierówności społecznych. Według Valencia w Polsce nadal brakuje wysoko wykwalifikowanej kadry menedżerskiej, która potrafiłaby odpowiednio kierować wielkimi firmami.

Raport kończy się jednak optymistycznie - jak pokazuje historia - Polska jest tym krajem, który nawet kiedy ma kłopoty i problemy zawsze potrafi sobie z nimi poradzić. (aka)

d3fk7jj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fk7jj
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj