Trwa ładowanie...

The Color Run - najbardziej kolorowy bieg ponownie w Poznaniu

• 5 czerwca nad poznańską Maltą znów zaroi się od biegaczy pokrytych różnokolorowymi barwnikami
• Wszystko za sprawą drugiej edycji biegu The Color Run
• Do wzięcia udziału w biegu zachęca Joanna Jabłczyńska, aktorka znana z aktywnego trybu życia

The Color Run - najbardziej kolorowy bieg ponownie w PoznaniuŹródło: Urząd Miasta Poznania
d1748o5
d1748o5

Bieg "The Color Run" nazywany jest "najszczęśliwszymi pięcioma kilometrami na świecie". Nie jest to bowiem zwykły bieg. W jego trakcie ubrani na biało sportowcy są obsypywani kolorowymi barwnikami zrobionymi na bazie skrobi kukurydzianej, a dobiegnięcie na metę, gdy ma się na sobie wszystkie kolory tęczy, wprawia wszystkich w wesoły nastrój.

Impreza odbywa się w 300 miastach w 50 państwach na całym świecie. Poznań będzie jej gospodarzem już po raz drugi.

- The Color Run to impreza dla każdego, bez względu na wiek. Spodziewamy się, że - podobnie jak w ubiegłym roku - w wydarzeniu wezmą udział całe rodziny, a dla wielu osób uczestnictwo w naszym kolorowym biegu będzie oznaczać początek wspaniałej przygody z bieganiem - mówi Sandra Gruszczyńska, wicedyrektor The Color Run Poland.

Jeśli ktoś ma obawy, że nie pozbędzie się szybko kolorów z ubrań i ciała, może być spokojny. Barwnik jest bowiem łatwo zmywalny.

d1748o5

Ambasadorką biegu została aktorka Joanna Jabłczyńska, która sama prowadzi aktywny tryb życia i zachęca do tego innych. Przyznaje, że w The Color Run oczarowała ją niezwykle pozytywna energia towarzysząca imprezie.

- Uwielbiam ten bieg za to, że wyzwala w ludziach pozytywne emocje i pozwala promować aktywność fizyczną oraz zdrowy styl życia. Połączenie kolorów, atmosfery zabawy oraz sportu jest strzałem w dziesiątkę! - przyznaje Jabłczyńska. - Cieszę się, że już w czerwcu w Poznaniu pobiegnę wspólnie z kilkoma tysiącami uczestników i poczuję klimat tropików oraz smak egzotyki. Zastanawiasz się, czy nasz kolorowy bieg jest dla Ciebie? Ależ oczywiście, że tak! To bieg dla każdego, bez jakichkolwiek ograniczeń! - dodaje.

Organizatorzy liczą, że w drugiej edycji The Color Run weźmie udział jeszcze więcej uczestników niż przed rokiem. Wtedy w kolorowym biegu wystartowało ponad 6 tysięcy osób.

Impreza odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca o godz. 11. Uczestnicy będą musieli pokonać 5-kilometrową pętlę wokół jeziora Malta. Zarejestrować się można na stronie www.thecolorrun.pl. Najtańszy pakiet startowy kosztuje 74 zł.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1748o5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1748o5
Więcej tematów