Trwa ładowanie...
d3q2nr8
IAR

Terroryści planują zamach na królową Elżbietę II?

Brytyjska gazeta "Mail on Sunday" przynosi niezwykłą relację o domniemanym spisku dżihadystów na życie królowej Elżbiety II. Dramatyczny nagłówek w "Mail on Sunday" sugeruje, że policja i wywiad "prowadzą wyścig z czasem", by zapobiec tragedii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Terroryści planują zamach na królową Elżbietę II?
(PAP/EPA)
d3q2nr8

Zamach miałby nastąpić w przyszłą sobotę podczas obchodów 70 rocznicy zwycięstwa nad Japonią. Według gazety, spisek jest koordynowany z Syrii przez Państwo Islamskie, ale wykonawcami mieliby być domorośli dżihadyści. To dla nich dwa miesiące temu opublikowano internetowe podręczniki budowy bomb - pisze "Mail on Sunday".

Gazeta dodaje, że o spisku zostały już poinformowane ochrona królowej, jej małżonek książę Filip, książę Walii Karol i premier Davida Cameron. Wszyscy oni wezmą udział w okolicznościowym nabożeństwie w kościele St.Martin in the Fields przy Placu Trafalgaru, a następnie w uroczystościach na placu musztry gwardii na tyłach Downing Street. "Mail on Sunday" pisze, że jak dotąd nie zatrzymano nikogo z domniemanych spiskowców. Jak twierdzi, królowej grozi największe niebezpieczeństwo podczas mszy. Gazeta podaje trasę przejazdu do Placu Trafalgaru i czas rozpoczęcia nabożeństwa - o 14:00 czasu brytyjskiego.

Zobacz również: Polskie służby monitorują 200 osób. Mają związek z Państwem Islamskim

d3q2nr8

Podziel się opinią

Share

d3q2nr8

d3q2nr8
Więcej tematów