Trwa ładowanie...
ksiądz

Terlikowski punktuje byłego księdza: Żyd jest twoim Panem

"Żal patrzeć na to, co dzieje się z byłym zakonnikiem i księdzem Jackiem Międlarem. Antysemityzm, i to niestety galopujący, zastępuje myślenie, refleksję duchową, chrześcijańską formację" - pisze na portalu małydziennik.pl Tomasz Terlikowski. Przypomina też byłemu duchownemu podstawy jego wiary.

Share
Terlikowski punktuje byłego księdza: Żyd jest twoim Panem
Źródło: Wikimedia/Facebook
dkwm4aa

Katolicki publicysta Tomasz Terlikowski postanowił zabrać głos w sprawie byłego zakonnika i księdza Jacka Międlara. Zwrócił się do niego w tekście: "Do Jacka Międlara: Jeśli mówisz: Jezus jest moim Panem, to znaczy, że mówisz Żyd Joszua jest twoim Panem. Nie ma tu miejsca na antysemityzm" - opublikowanym na portalu małydziennik.pl.

Ostatnio Jacek Międlar został zatrzymany przez straż graniczną na londyńskim lotnisku Stansted. Był przesłuchiwany. Po wielu godzinach brytyjska straż graniczna zdecydowała, że nie może wjechać do Wielkiej Brytanii. "Wracam do Ojczyzny. Dokładnie do Krakowa. Zostałem zatrzymany przez żydowskie służby specjalne!" napisał na swoim profilu na Facebooku Międlar.

dkwm4aa

Właśnie słowa o "żydowskich służbach specjalnych" poruszyły Tomasza Terlikowskiego. "Jako chrześcijanie niesiemy dalej w świat Objawienie Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba, Boga Izraela, którego pełnią jest Objawienie Jezusa Chrystusa. W pewnym sensie jesteśmy więc agentami żydowskimi w świecie, agentami, których celem jest zbudowanie świata, którego władcą jest Ten, który ukształtował najpierw Izrael, a później Kościół. I na ponowne przyjście Którego oczekujemy. Naszym zadaniem nie jest więc poszukiwanie żydowskich agentów, demaskowanie ich, ale głoszenie Boga Jedynego, Boga Izraela i Boga Jezusa Chrystusa. Z pełną świadomością różnic, jakie dzielą obecnie Izrael i Kościół, judaizm i chrześcijaństwo." - napisał na swoim profilu na Facebooku, gdzie promuje swój tekst skierowany do Międlara.

Jako chrześcijanie niesiemy dalej w świat Objawienie Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba, Boga Izraela, którego pełnią jest Objawienie Jezusa Chrystusa. W pewnym sensie jesteśmy więc agentami żydowskimi w świecie, agentami, których celem jest zbudowanie świata, którego władcą jest Ten, który ukształtował najpierw Izrael, a później Kościół. I na ponowne przyjście Którego oczekujemy. Naszym zadaniem nie jest więc poszukiwanie żydowskich agentów, demaskowanie ich, ale głoszenie Boga Jedynego, Boga Izraela i Boga Jezusa Chrystusa. Z pełną świadomością różnic, jakie dzielą obecnie Izrael i Kościół, judaizm i chrześcijaństwo.

"To właśnie Żydem, najpierw żydowskim chłopcem, a potem żydowskim rabbim, stało się Słowo Boga. I jako Żyd Jezus Chrystus oddał życie. Wcielenie nie było przypadkiem, tak jak nie było przypadkowe wybranie takiej, a nie innej nacji. Chrześcijanin więc, jeśli poważnie traktuje swoją religię, musi pozostać duchowo Żydem (o czym pięknie pisał Pius XI). Tak jak pozostali Żydami apostołowie, Matka Boża i wielu pierwszych chrześcijan" - dodaje natomiast w samym tekście Terlikowski.

dkwm4aa

Podziel się opinią

Share
dkwm4aa
dkwm4aa
Więcej tematów