Trwa ładowanie...
d4ciy05
aborcja

Terlikowski o „zabijaniu czarnych przez liberałów”. Przekroczył granicę?

• Tylko w rok liberałowie zabili przynajmniej 128,682 czarnych – pisze publicysta Tomasz Terlikowski
• Chodzi o raport dotyczący aborcji w Stanach Zjednoczonych
• Tekst jest odpowiedzią na zarzuty o rasizm wobec przedstawicieli prawicy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Terlikowski o „zabijaniu czarnych przez liberałów”. Przekroczył granicę?
(Wikimedia,Twitter)
d4ciy05

„Masakra trwa! Tylko w rok liberałowie zabili przynajmniej 128,682 czarnych” – w ten sposób Tomasz Terlikowski zatytułował swój tekst o aborcjach w USA na portalu malydziennik.pl. Raport, który opisuje Terlikowski dotyczy 2013 r.

Według przytaczanych danych aborcji dokonano wówczas na ponad 128 tys. afroamerykańskich dzieci. Jak wylicza dziennikarz, to 35 proc. wszystkich aborcji - nazywanych przez niego „morderstwami” - w USA. Dla porównania Terlikowski podaje liczbę aborcji dokonanych na białych dzieciach. Według przytaczanych danych miało być ich blisko 135 tys., czyli 37.3 procent wszystkich.

Autor podkreśla jednak, że Afroamerykanie stanowią zaledwie 13,3 proc. społeczeństwa USA, a białych jest tam ponad 77 proc. To zdaniem dziennikarza dowód na „megarasizm” lewicowych liberałów. „Te dane pokazują, że aborcja jest kolejną bronią w rasistowskiej wojnie, jaką bogaci wypowiedzieli biednym, a biali czarnym. A dowodzą tą wojną i biorą w niej udział rzekomo antyrasistowscy lewicowcy i liberałowie” – podsumowuje swój artykuł Terlikowski.

d4ciy05

Podziel się opinią

Share
d4ciy05
d4ciy05
Więcej tematów