Trwa ładowanie...
dy6bywa

Teraz sąd zagra im "krakowiaka"

Kolejny akt oskarżenia przeciwko ośmiu członkom gangu "Krakowiaka" trafił do Sądu Okręgowego w Lublinie - poinformował w poniedziałek rzecznik katowickiej Prokuratury Okręgowej Leszek Goławski.

Share
dy6bywa

W akcie oskarżenia opisane są trzy napady i jedno włamanie w Czeladzi, Puławach i w Jędrzejowie, dokonane w pierwszej połowie lat 90. - powiedział prokurator Goławski. Przestępstwa te były popełniane wyjątkowo brutalnie - oskarżeni, żądając pieniędzy i złota, polewali swoje ofiary benzyną, przykładali pistolet do skroni, grozili wyrzuceniem dzieci przez okno.

Mężczyźni są oskarżeni o bezpośredni udział w napadach i pomocnictwo - wskazanie ofiar, rozpoznanie terenu. Wszystkim im grozi do 15 lat więzienia.

Trzech spośród oskarżonych zasiada już na ławie oskarżenia w głównym procesie gangu, który rozpoczął się przed Sądem Okręgowym w Katowicach.

dy6bywa

To już kolejny akt oskarżenia przeciw członkom jednej z najgroźniejszych grup przestępczych w kraju. Dotąd oskarżonych jest już ok. 70 członków grupy; prokuratura zapowiada kolejne akty oskarżenia.

Główna sprawa gangu "Krakowiaka", określana jako największy proces gangsterski w Polsce, została ostatnio przerwana, bo sąd - kierując się opinią biegłych- skierował oskarżonego na badania psychiatryczne. (aso)

dy6bywa

Podziel się opinią

Share
dy6bywa
dy6bywa
Więcej tematów