Trwa ładowanie...
dzzomru

Ten sondaż mówi wiele o Polakach i polskiej polityce

Andrzej Duda już po raz trzeci został politykiem roku w sondażu CBOS. Prezydent otrzymał 13 proc. głosów. Połowa badanych nie wskazała jednak żadnego polityka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Duda zdeklasował rywali
Duda zdeklasował rywali (prezydent.pl)
dzzomru

CBOS zawsze przygotowuje swój ranking polityków na koniec roku. Badani są pytani, któremu z polskich polityków należy się tytuł polityka roku. Mogą wskazać, kogo chcą.

Równo połowa badanych nie wskazała w tym roku nikogo. 27 proc. z tych osób stwierdziło, że nie interesuje się polityką. 23 proc. z kolei uważa, że żaden polityk nie zasłużył na to miano.

To bardzo dużo, a i tak mniej niż w zeszłym roku. W 2016 aż 58 proc. badanych nie wymieniło w ogóle żadnej osoby, która zasłużyłaby na takie wyróżnienie w Polsce.

dzzomru

Zobacz także: Wszyscy ludzie prezydenta Andrzeja Dudy

Obecnie tylko pięć nazwisk uzyskało więcej niż 2 proc. głosów.

13 proc. badanych uznało Andrzeja Dudę za "człowieka, który zrobił najwięcej w interesie kraju, społeczeństwa i ludzi". To nawet więcej niż w zeszłym roku. Wówczas otrzymał 12 proc. głosów, a w 2015 r. było to 9 proc.

dzzomru

Drugie miejsce po Dudzie zajęła w sondażu Beata Szydło (11 proc.), trzecie zajął Mateusz Morawiecki (8 proc.). 5 proc. głosów i czwarte miejsce uzyskał Jarosław Kaczyński.

Natomiast piąte z wynikiem 3 proc. zajął Donald Tusk.

Źródło: wyborcza/PAP

dzzomru

Podziel się opinią

Share

dzzomru

dzzomru
Więcej tematów