Trwa ładowanie...

Ten sondaż mówi wiele o Polakach i polskiej polityce

Andrzej Duda już po raz trzeci został politykiem roku w sondażu CBOS. Prezydent otrzymał 13 proc. głosów. Połowa badanych nie wskazała jednak żadnego polityka.

Share
Ten sondaż mówi wiele o Polakach i polskiej polityce
Źródło: prezydent.pl
d2qfld5

CBOS zawsze przygotowuje swój ranking polityków na koniec roku. Badani są pytani, któremu z polskich polityków należy się tytuł polityka roku. Mogą wskazać, kogo chcą.

Równo połowa badanych nie wskazała w tym roku nikogo. 27 proc. z tych osób stwierdziło, że nie interesuje się polityką. 23 proc. z kolei uważa, że żaden polityk nie zasłużył na to miano.

To bardzo dużo, a i tak mniej niż w zeszłym roku. W 2016 aż 58 proc. badanych nie wymieniło w ogóle żadnej osoby, która zasłużyłaby na takie wyróżnienie w Polsce.

d2qfld5

Zobacz także: Wszyscy ludzie prezydenta Andrzeja Dudy

Obecnie tylko pięć nazwisk uzyskało więcej niż 2 proc. głosów.

13 proc. badanych uznało Andrzeja Dudę za "człowieka, który zrobił najwięcej w interesie kraju, społeczeństwa i ludzi". To nawet więcej niż w zeszłym roku. Wówczas otrzymał 12 proc. głosów, a w 2015 r. było to 9 proc.

d2qfld5

Drugie miejsce po Dudzie zajęła w sondażu Beata Szydło (11 proc.), trzecie zajął Mateusz Morawiecki (8 proc.). 5 proc. głosów i czwarte miejsce uzyskał Jarosław Kaczyński.

Natomiast piąte z wynikiem 3 proc. zajął Donald Tusk.

Źródło: wyborcza/PAP

d2qfld5

Podziel się opinią

Share
d2qfld5
d2qfld5
Więcej tematów