Trwa ładowanie...
d2n46ti

Tatry. Piorun uderzył w Kasprowy Wierch. Awaria kolejki

Jak informują Polskie Koleje Linowe, kolejka linowa na Kasprowy Wierch uległa awarii. Wszystko przez uderzenie pioruna. Uwięzionych zostało 300 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tatry. Kolejka na Kasprowy Wierch
Tatry. Kolejka na Kasprowy Wierch (East News)
d2n46ti

Według Portalu Tatrzańskiego, kolejka zwozi turystów na awaryjnym trybie zasilania, pracując na silniku spalinowym. Trasę pokonuje w czasie trzy, a nawet czterokrotnie dłuższym niż zazwyczaj. Uwięzionych zostało trzysta osób. Około godz. 20:30 zwieziono połowę z turystów, którzy utknęli na szczycie.

Poprzednio do awarii kolejki doszło pod koniec lipca. Na szczycie było wówczas kilkaset osób. Utrudnienia działania kolejki są spowodowane gwałtowną burzą z wieloma wyładowaniami elektrycznymi. W jej wyniku troje turystów, w tym siedmioletnie dziecko, zostało rażonych piorunem, gdy schodziło z Hali Gąsienicowej do Kuźnic. Cała trójka trafiła z niewielkimi obrażeniami do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Tatry. Burze na porządku dziennym

d2n46ti

W ostatnich dniach burze są niemal codziennym zjawiskiem w Tatrach. Dla powiatu tatrzańskiego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem. Obowiązuje ono do piątku do godziny 22.00. W związku z ostrzeżeniami TOPR nieustannie apeluje o zachowanie ostrożności, a zwłaszcza o sprawdzanie komunikatów pogodowych przed wyjściem w góry.

Zobacz także: Eksplozja samochodu z gazem w Warszawie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2n46ti

Podziel się opinią

Share

d2n46ti

d2n46ti
Więcej tematów