Trwa ładowanie...
d3kaakj

Tarnów-schwytano dwóch handlarzy dopalaczami. Zostaną osądzeni według nowych przepisów

Zgodnie z nowym prawem osoby handlujące dopalaczami będą karane tak samo jak dilerzy narkotykowi. Mężczyźnie złapani w Tarnowie mogą trafić do więzienia nawet na 3 lata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dopalacze jak narkotyki. Ich posiadanie i sprzedaż będą karane tak samo surowo jak handel narkotykami.
Dopalacze jak narkotyki. Ich posiadanie i sprzedaż będą karane tak samo surowo jak handel narkotykami. (iStock.com)
d3kaakj

Tarnów – dopalacze u 18-latka

Pierwszy ze schwytanych mężczyzn miał przy sobie 120 opakowań dopalaczy. 18-letni mieszkaniec Krakowa przyznał się , że zakupu niedozwolonych środków dokonał w miejscu zamieszkania i chciał je wprowadzić na rynek. Mężczyzna miał przy sobie biały proszek oraz zielony susz. Na liście oferowanych przez niego produktów znalazły się „HERKULES”, „CRISTAL POWER” oraz „HEART OF DARKNESS”. Dopalacze zostały już przekazane do policyjnego laboratorium w celu ustalenia ich składu. Krakowianinowi zostanie postawiony zarzut posiadania znacznych ilości nowych substancji psychoaktywnych, za co grożą mu 3 lata pozbawienia wolności.

Tarnów - dopalacze w pokoju hotelowym

We wtorek schwytano również innego mieszkańca Krakowa, który posiadał dopalacze. 29-latek został złapany na jednej z Tarnowskich ulic. Miał przy sobie kilka opakowań niedozwolonych środków psychoaktywnych. Jednak w hotelu pokojowym, który zajmował oskarżony, policja znalazł kolejnych 70 opakowań dopalaczy. Mieszkaniec Krakowa zostanie przesłuchany w środę. Wtedy również zostaną mu postawione zarzuty.

d3kaakj

Dopalacze zrównane z narkotykami

Zgodnie z nowymi regulacjami prawnymi osoby zajmujące się sprzedażą dopalaczy będą karane tak samo jak handlarze narkotykami. Dodatkowo po nowelizacji ustaw o przeciwdziałaniu narkomanii oraz o Państwowej Inspekcji Sanitarnej zostaną utworzone listy zgonów i zatruć spowodowanych zażyciem dopalaczy. Placówki podejrzewające pacjenta o używanie dopalaczy będą musiały poinformować o tym powiatowego inspektora sanitarnego. Walkę z dopalaczami ułatwi też nowy sposób wpisywania ich na listę środków niedozwolonych. Teraz będzie ona załącznikiem do rozporządzenia ministra zdrowia, a nie częścią ustawy.

d3kaakj

Podziel się opinią

Share
d3kaakj
d3kaakj