Trwa ładowanie...
dzpqj62
kościół

Tarnów: 9 osób złoży publiczne zobowiązanie do życia w czystości

Dziewięć osób z diecezji tarnowskiej w najbliższą niedzielę (22.01) publicznie zobowiąże się do życia w czystości. Zdaniem biskupa, w ich ślady pójdą kolejni wierni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tarnów: 9 osób złoży publiczne zobowiązanie do życia w czystości
(wp.pl)
dzpqj62

Sześć wdów z Dąbrowy Tarnowskiej, jeden wdowiec z Nowego Sącza oraz dwie dziewice z Przyszowej i Żabna – wszyscy oni wyrazili zamiar życia w czystości. W najbliższą niedzielę w katedrze tarnowskiej zostaną konsekrowani, co oznacza, że złożą publiczne zobowiązanie zachowania czystości do końca życia.

Konsekracja jest indywidualną formą życia konserwatywnego osób świeckich, polega nie tylko na rezygnacji z realizowania potrzeb seksualnych, ale zakłada też zobowiązanie do modlitwy i głoszenia Ewangelii w swoim środowisku.

Od początku historii chrześcijaństwa istniały w Kościele kobiety, które podejmowały życie w dobrowolnym, stałym dziewictwie, ich śladem poszły niektóre osoby świeckie, które po śmierci współmałżonka decydowały się na poświęcenie życia służbie Kościołowi.

dzpqj62

- Coraz więcej osób żyjących w świecie, podejmujących normalne zajęcia, funkcje i czynności obiera drogę życia konsekrowanego. Jestem przekonany, że bardzo wiele osób w diecezji ma taką formę powołania – komentuje biskup tarnowski Andrzej Jeż, który poprowadzi niedzielną uroczystość.

Zdaniem biskupa w ślady konsekrowanych pójdą kolejni wierni, którzy zdecydują się na życie w czystości.

Marianna Fijewska

dzpqj62

Podziel się opinią

Share

dzpqj62

dzpqj62
Więcej tematów