Trwa ładowanie...

Targ Śniadaniowy w Poznaniu rozpoczyna nowy sezon w nowym miejscu

10 maja w parku Wodziczki na poznańskim Sołaczu odbędzie się pierwszy w tym roku Targ Śniadaniowy. Organizatorzy zapowiadają, że chcą, aby podobnie jak w zeszłym roku impreza odbywała się także w soboty na Łazarzu lub Starym Mieście.

Targ Śniadaniowy w Poznaniu rozpoczyna nowy sezon w nowym miejscuŹródło: WP.PL, fot: Zenon Kubiak
d43i7e8
d43i7e8

Pierwsza edycja Targu Śniadaniowego w Poznaniu odbyła się przed rokiem i okazała się sporym sukcesem. Możliwość wybrania się do parku na pyszne śniadanie przygotowywane na miejscu bardzo spodobała się poznaniakom.

W soboty impreza odbywała się w parku Kasprowicza na Łazarzu, a w niedziele w parku Sołackim na Sołaczu. Szczególnie dużą popularnością cieszyła się ta druga impreza. Na Łazarzu część wystawców trochę narzekała na mniejszy ruch i nieco gorsze warunki niż w parku Sołackim.

W tym roku nowy sezon Targu Śniadaniowego rozpocznie się w najbliższą niedzielę, 10 maja znowu na Sołaczu, ale już nie w parku Sołackim, lecz w znajdującym się niedaleko parku Wodziczki.

- Przeprowadzka to nie nasz pomysł, ale Urzędu Miasta, Zarządu Zieleni Miejskiej i miejscowej rady osiedla – wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską Dorota Bartosik, menedżer poznańskiej edycji Targu Śniadaniowego.

d43i7e8

Powodem przeprowadzki są zastrzeżenia spacerowiczów skarżących się na zbyt duży hałas w parku uchodzącym za najpiękniejszy w Poznaniu. Zarząd Zieleni Miejskiej miał tez obawy co do zniszczeń bardzo cennej roślinności w parku.

Pierwszy dzień targu w nowym miejscu ma być wyjątkowo huczny. Potwierdzono już udział ponad 50 wystawców, którzy będą oferować posiłki i produkty spożywcze kuchni z różnych regionów świata.

- Zależało nam zwłaszcza na poszerzeniu oferty posiłków śniadaniowych, chociaż w dalszym ciągu będzie też bogate menu lunchowe, bo wiemy, że wiele osób przychodziło na targ na obiad, a nawet obiadokolację – mówi Dorota Bartosik.

Na razie targ ma się odbywać tylko w niedziele w parku Wodziczki, ale organizatorzy chcą też, aby impreza tak jak przed rokiem odbywała się także w sobotę.

d43i7e8

- Bierzemy pod uwagę ponownie park Kasprowicza na Łazarzu, ale Urząd Miasta sugeruje nam też organizowanie targu na Starym Mieście tak, aby impreza była dostępna także w nowym rejonie miasta. Decyzja jeszcze jednak nie zapadła – mówi menedżer targu.

Na razie Targ Śniadaniowy ma się odbywać w parku Wodziczki w każdą niedzielę w godzinach od 9 do 16.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d43i7e8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43i7e8
Więcej tematów