Trwa ładowanie...
dm0ah9v
dm0ah9v
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Tarcza antyrakietowa USA wymierzona w Rosję"

Szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji,
generał Jurij Bałujewski oświadczył, że elementy tarczy
antyrakietowej, które USA chcą rozmieścić w Polsce i Czechach,
będą "jednoznacznie" skierowane przeciwko Rosji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dm0ah9v

Bałujewski mówił o tym w wywiadzie dla anglojęzycznej stacji telewizyjnej Russia Today (RT), poprzedzającym jego wizytę w Brukseli, gdzie w środę będzie uczestniczyć w posiedzeniu Rady Rosja-NATO.

Po co instalować tarczę przeciwko irańskiemu systemowi (rakietowemu), który nie istnieje? System posiada jednak Rosja. Radar (w Czechach) i antyrakiety (w Polsce) będą jednoznacznie skierowane przeciwko Rosji - oznajmił rosyjski generał, dodając, że jest to pewne, jak aksjomat.

Bałujewski powiedział też, że w Waszyngtonie są wciąż siły, które gotowe są rozwiązywać zadania stojące przed USA za pomocą wszystkich rodzajów broni, jakimi dysponuje ten kraj.

Jednak aby rozwiązać te zadania, trzeba mieć całkowitą pewność, że użycie tych broni nie sprowokuje kontruderzenia - podkreślił szef rosyjskiego sztabu generalnego.

Według rosyjskiego Ministerstwa Obrony, planowane rozmieszczenie elementów amerykańskiego systemu antyrakietowego w Polsce i Czechach będzie jednym z tematów posiedzenia Rady Rosja-NATO.

Jerzy Malczyk

dm0ah9v

Podziel się opinią

Share

dm0ah9v

dm0ah9v
Więcej tematów